За скаргою Віктора Медведчука поліція відкрила провадження щодо журналістів-розслідувачів
Медведчук поскаржився на порушення недоторканності приватного життя
Поліція Києва відкрила кримінальне провадження щодо журналістів програми «Схеми» нібито через втручання у приватне життя кума Володимира Путіна та лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука.
Як повідомляє Радіо Свобода, у відповіді редакції від прес-служби поліції Києва йдеться, що провадження відкрито на вимогу Печерського райсуду Києва за скаргою Медведчука.
«Копія ухвали Печерського суду Києва за скаргою Медведчука В.В., в інтересах якого діє адвокат Кириленко І.І., надійшла до Солом’янського УП для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 182 Кримінального кодексу України. Ці матеріали були зареєстровані в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, та в подальшому розпочате кримінальне провадження», – йдеться у відповіді.
Стаття 182 «Порушення недоторканності приватного життя», 2 частина: «ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи», – караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Автор і ведуча програми «Схеми» (спільного проекту Радіо Свобода та каналу UA:Перший) Наталя Седлецька у Facebook назвала відкриття провадження «невдалою спробою банального тиску на редакцію».
«Наразі ми у правовий спосіб домагаємось кримінальної відповідальності для охоронців самого Медведчука, які здійснили фізичний напад на нашу знімальну групу поблизу аеропорту Київ, перешкодивши їхній законній журналістській діяльності. Одному з охоронців Нацполіція Києва вже вручила підозру», – зазначила Седлецька.
На її думку, відкриття провадження проти журналістів – це «крок Медведчука у відповідь». Седлецька наголосила, що Медведчук – особа публічна, офіційно уповноважена державою брати участь у переговорному процесі щодо звільнення заручників.
«Наші журналісти не просто мали повне право проводити зйомку. Вони виконували свій прямий журналістський обов’язок – фіксувати факти, що можуть свідчити про зловживання Медведчука своїм становищем у власних цілях», – заявила вона.
Як відомо, чотирьом охоронцям Віктора Медведчука підготували підозри про побиття журналістів програми «Схеми» під час інциденту 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту «Київ». Одному з охоронців підозру вже оголосили.
Журналісти програми «Схеми» опублікували відео інциденту: знімальна група у складі журналістів Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка і оператора Кирила Лазаревича чекала на приліт із Росії Віктора Медведчука. Проте їм завадили: журналістів штовхали, били, відбирали камеру. Вони впевнені, що напад вчинили охоронці Медведчука.
Водночас юристи Медведчука звернулися до суду з вимогою зобов’язати Нацполіцію відкрити провадження щодо втручання журналістів у приватне життя бізнесмена. «Схеми» розцінюють це як тиск.