Замість житлової 5-поверхівки на вул. Горбачевського у Львові облаштують сквер

Національна академія наук наполягає на будівництві житла

Замість житлової 5-поверхівки на вул. Горбачевського у Львові облаштують сквер
фото zik.ua
На вул. Горбачевського, 19 зрубали дерева, щоб збудувати житло

Щоб унеможливити будівництво 5-поверхівки на конфліктній земельній ділянці на вул. Горбачевського у Львові змінять зонування району. Після цього на цій ділянці облаштують сквер. Відповідне рішення під час засідання сесії 25 квітня прийняли депутати Львівської міської ради.

Нагадаємо, вкінці березня на земельній ділянці на вул. Горбачевського, 19 у Львові почали зрубувати дерева. Як з’ясувалось, ця земельна ділянка належить Національній академії наук і є у користуванні Карпатського відділення інституту геофізики ім. Субботіна. На цій діляні розташована пам'ятка архітектури місцевого значення – вілла, споруджена у 1929–1930 роках будівельною фірмою Карля Ольґерда Юраша та Альфреда Захаревича. Окрім того, земельна ділянка входить у межі історичного ареалу Львова. Поруч із віллою НАН планує збудувати 5-поверховий житловий будинок на 20 квартир.

Жителі району виступили проти будівництва житла поруч зі старою віллою. Їхню позицію підтримала Львівська міськрада, звернувшись до НАН з пропозицією надати для будівництва житла іншу земельну ділянку. Міська Інспекція ДАБК водночас почала перевірку дозвільних документів на будівництво житла. Окрім того, міський голова Львова Андрій Садовий заявив про наміри міста облаштувати на Горбачевського, 19 сквер.

Керівництво НАН своєю чергою не погоджується на умови міськради та вимагає не перешкоджати будівельним роботам.

«Всі зусилля спрямовані на збереження пам’ятки архітектури (вілли) та розбудову матеріально-технічної бази для розвитку науки у Львові, а запланований тут 20-квартирний будинок відчутно не збільшить навантаження на інфраструктуру міста», – йдеться у листі НАН до Львівської міськради.

Під час засідання сесії 25 квітня депутати прийняли ухвалу, якою дозволили управлінню архітектури та урбаністики ЛМР замовити проект змін «Плану зонування Франківського району Львова», щоб змінити зону конфліктної ділянки з житлової на громадську. Після внесення відповідних змін на вул. Горбачевського, 19 планують облаштувати сквер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук