Засадний: Жодного ризику щодо виконання умов УЄФА у Львові нема
23 лютого на ZAXID.NET відбулася чат-конференція з директором департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олега Засадного.
ДОРОГИ І ТРАНСПОРТ
- Які дороги у Львові ще плануєте відремонтувати до початку Євро, а також - скільки буде побудовано готелів, і що буде навколо стадіону? Чи встигнете все це до червня зробити?
- На сьогодні пріоритетними є дороги, що з’єднують аеропорт із центральною частиною міста. Особлива увага стосуватиметься вул. Ряшівської, що веде до стадіону. Планування ремонтних робіт залежить від фінансування з державного бюджету, передбаченого відповідною програмою підготовки до Євро-2012.
Готелі, які сьогодні закінчують – це «Леополіс», де завершується реконструкція, готель «Швейцарський» та готель «Євроспорт».
- Як ви плануєте організувати транспорт на час Євро-2012, враховуючи те, що до міста приїде надзвичайно багато людей, особливо, якщо вже зараз такі великі черги людей і не вистачає автобусів для самих мешканців?
- Протягом наступних кількох місяців, і на це є підтвердження перевізників, які працюють на існуючих маршрутах, заплановано придбання близько 50 великогабаритних автобусів. Крім того, місто працює з Львівським автобусним заводом (ЛАЗ) щодо придбання тролейбусів для міста. Тому всі транспортні питання буде вирішено з існуючим уже на червень рухомим складом міста. Додатково ми залучатимемо лише автобуси м’якої групи для перевезення груп уболівальників.
- Чи продовжиться розвиток міста (реконструкції доріг, будівництво паркінгів, розвиток транспортної та туристичної інфраструктури) після футбольного чемпіонату 2012.
- Львів щасливий, тому що заявка президента про проведення в Україні олімпійських ігор дає можливість очікувати на інвестиції з-за кордону та ініціативу приватних інвесторів, які можуть вкладати кошти у розвиток проектів всередині Львова.
- Чи буде докінчено ремонт вулиці Городоцької від церкви св. Анни до Оперного, а також, що навіть важливіше, зроблено транспортне кільце на перехресті Городоцька -Шевченка?
Ремонт вул. Городоцьокої фінансується за кошти. Які місто позичило у ЄБРР, на 2012 рік передбачено проведення тендеру на визначення виконавця цих робіт, і самі роботи. Оскільки тендер ще не проведено, то коли точно буде закінчено роботи ми зможемо повідомити, коли буде завершено ремонт. Відповідно це передбачає і облаштування транспортного кільця на вул. Городоцькій-Шевченка.
- Що буде з площею Двірцевою, її реконструюють до Євро-2012? Автостанцію №8 перенесуть з площі Двірцевої? Ви контролюєте ці питання і намагаєтесь вирішити чи лише рекламні банери Євро-2012 друкуєте?
- Площу Двірцеву на сьогодні реконструюють. Планується, що автостанцію перенесуть на вулицю Городоцьку. Зараз тривають перемовини з інвесторами, які вкладатимуть у це гроші.
- Радше не питання, а порада і швидше не для вас, а для залізниці. Цієї зими стикнулись з проблемою, що камер схову на вокзалі не вистачає для всіх приїжджих, люди стоять у черзі по 1,5 години, щоб залишити речі і ще 1,5, щоб забрати. І це тільки Різдвяні свята, туристів під час Євро-2012 буде набагато більше, багато скористаються залізницею. Подумайте будь-ласка, як можна вирішити цю проблему, бо маю сумніви, щоб хтось інший про це подумав. Дякую.
- Дякую за пораду. Сьогодні щільно працюємо з Залізницею. У питаннях обслуговування іноземних туристів місто відправило 6 волонтерів, які спілкуються з Залізницею. Питання по камерах схову піднімемо ближчим часом.
- Яка ситуація із пішохідним переходом від КінгКросу до Львів-Арени через територію Іподрому? Останній раз болото просто відбило бажання іти до стадіону.
- На жаль, іподром є сьогодні в оренді приватного власника. Там не дали дозволу на перехід через іподром до стадіону, тому буде прокладена доріжка по південній стороні «Арени Львів», яку облаштують до початку травня
ТУРИСТИЧНА ПРИВАБЛИВІСТЬ І ВБОЛІВАЛЬНИКИ
- Чим місто збирається "заманювати" туристів (вболівальників) на Євро–2012, окрім футболу?
Ми розуміємо, що основна кількість гостей на Євро-2012 приїде все-таки для того, щоб відчути атмосферу футбольного свята, однак футбол - не єдине, що буде запропоновано туристам. Так, існують ініціативи громадських організацій щодо проведення фестивалів, концертів, на яких, зокрема передбачаються виступи світових зірок. Спів організатором цих дійств буде департамент Євро-2012.
- Зараз дуже часто в закордонних засобах масової інформації Львів вносять до десятки міст, які потрібно відвідати 2012 року. А що ви будете рекомендувати фанам і туристам, які приїдуть до Львова, відвідати в місті? І чи є якийсь список того, що буде пропонуватися?
Туристична промоція Львова базується на восьми туристичних темах, які формують іміджеві концепцію міста. Це історія і архітектура; кава та солодощі; пиво та смаколики; мистецтво та творчість; фестивалі та традиції; спорт та відпочинок; духовність та віра; зустрічі та конференції.
По всіх темах є списки туристичної продукції, яку пропонують туристичні оператори. З інформацією про ці теми і запропоновані у кожній з них туристичні продукти буде у буклетах та вже незабаром - на сайті Департаменту Євро-2012.
- Чи планується під час Євро-2012 щось проводити у місті, окрім того, що буде на фан-зоні? Чи вона буде єдиним місцем, де щось відбувається?
- Є активності міста, пов’язані, крім фан-зони, з іншими місцями. Так, 1-3 червня у Львові відбуватиметься Альфа-джаз фест, на якому близько двох тисяч люлей матимуть можливість дивитися концерти у парку культури. Крім того, буде організована окрема фан-зона у парку культури та дві сцени у центрі міста: на пл. Ринок та на вул. Коперника біля Палацу Потоцьких. Крім того, ми розуміємо, що в районах спальних буде достатньо активностей, щоб мешканці міста могли відчути атмосферу футбольного свята.
- Як Львівська міська рада популяризує Львів за кордом і сприяє тому, щоб до Львова приїхало якнайбільше фанів. Адже всі розуміють, що чим більше людей приїде, тим більше зароблять самі львів'яни: власники готелів і хостелів, ресторанів, магазинів та інших компаній, які надають якісь послуги.
Скільки на це буде витрачено коштів з бюджету? Чи плануєте залучати гроші спонсорів?
- Впродовж минулих років Львів займав активну позицію у питанні промоції. Ми брали участь в туристичних виставках – у Берліні минулого року зайняли шосте місце серед 180 міст-учасниць виставки.
Братимемо участь і цього року.
Важливим для Львова є реалізація проектів з партнерами міста – німецьким Товариством технічної допомоги та учасниками Туристичного альянсу міста Львова, куди входять готелі, ресторани та туристичні компанії міста.
- Скільки у Львові на Євро буде фан-зон і чи буде плата за вхід? Чи дорого буде там поїсти і чи можна буде випити пива?
- Офіційна фан-зона буде на пр. Свободи. Це єдина офіційна фан-зона. Додатково, ми розуміємо, можуть бути інші культурні заходи по місту. Вхід до фан-зони у день матчу буде безкоштовний. Там, де будуть організовані концерти, організатори мають право встановити плату за вхід.
- Яким чином на час Євро-2012 буде вирішено питання продажу та розпивання алкогольних напоїв у місті?
На сьогоднішній день продаж дозволено з 10.00 до 22.00 а розпивання у громадських місцях заборонено взагалі тоді як розважальні масові заходи у центральній частині міста триватимуть і до 00.00.
Що стосується продажу алкогольних напоїв – вони обмежуються українським законодавством та рішеннями Львівської міської ради.
Щодо фан-зони, то уряд та ЛМР надавали гарантії УЄФА щодо здійснення діяльності у межах договорів. Тому у фан-зоні продаж пива завершуватиметься у 24 годині.
- Поряд з будівлею УкрСоцбанку дуже страшні руїни. А це сам центр. Може би ви придумали, чим їх закрити?
- Насправді це приватна ділянка. Ми довго працювали з інвесторами щодо будівництва на цьому місці готелю. Звісно, до Євро-2012 готель тут ще не буде, а в межах прикрашання міста до Євро-2012 цю місцевість заплановано використати для розміщення рекламних площин.
УЄФА
- Чи Львів вже виконав усі вимоги УЄФА? Що ще залишилось зробити, щоб провести Євро-2012? Чи встигає Львів?
- Вимоги УЄФА до Львова в основному стосуються стадіону і аеропорту. На сьогодні тривають роботи із встановлення систем електронного допуску у львівському аеропорті. Відкриття аеропорту відбудеться 25 березня, доти усі електронні системи там мають працювати.
Інші вимоги УЄФА стосуються хіба що можливостей міста приймати велику кількість уболівальників. На сьогодні Львів може прийняти близько 10 тисяч туристів, тому жодного ризику щодо виконання умов УЄФА немає.
- Як отримати дозвіл на використання символіки Євро-2012 на сувенірній продукції?
- Власником символіки Євро-2012 є УЄФА, яке й регламентує усі питання щодо її використання. Права на комерційне використання передано компанії Warner Brothers.
Усі, хто хоче використовувати символіку Євро-2012, має звернутися або до УЄФА, або до Warner Brothers для отримання дозволу. Якщо комусь із львів’ян ідеться про те, щоб отримати такий дозвіл, нехай звертаються: місто надасть їм контакти людей, які за це відповідають.
ДЕПАРТАМЕНТ ЄВРО-2012
- Чи правда, що на підпорядковані вашому департаменту ЛКП депутати не виділили коштів навіть на зарплату?
На сьогодні ця проблема стосується не тільки нашого департаменту, а всіх об’єктів, які фінансуються із бюджету розвитку, оскільки бюджет розвитку не був повністю проголосований минулої сесії. сподіваємося, що депутати з розумінням поставляться до забезпечення роботи у місті.
- Чим займається Департамент Євро-2012? Які досягнення?
Депертамент Євро минулого тижня звітував про свою роботу, звіт тривав близько двох годин, тому на це запитання ми можемо відповісти письмово, щоб не займати часу.
КІЛЬКІСТЬ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ
- Скільки вболівальників з Німеччини, Данії і Португалії можна очікувати на Євро у Львові? На основі чого базуються цифри? Чи правда, що фанів з Португалії майже не буде?
- Після фінального жеребкування маємо контакти з федераціями, які гратимуть у Львові, тому цифри базуються на попередніх очікуваннях.
На кожен матч у Львові близько 12 тис. квитків є доступними для фанів команд-учасниць.
Німеччина готова викупити всі квитки – це 6 тис., Португалія – 4-6 тис., залежно від активності вболівальників. Данія – тут хороша федерація футболу – також 5-6 тис.
У Португалії зараз криза, тому не всі 6 тис. квитків буде викуплено. Приїде близько 4 тисяч уболівальників.
- Яка ситуація з розміщенням вболівальників - готелями, гуртожитками хостелами? Чи вистачає місць для усіх? Що ви можете сказати з приводу значного підвищення цін на номери? Як ви будете це регулювати, чи можете якось вплинути?
- Жодного ризику щодо невиконання певних умов УЄФА з боку міста – немає.
Сьогодні заброньовано близько 10 тис. місць з розумінням того, що така кількість туристів очікується. Працюємо з датськими вболівальники щодо фан-кемпінгу на 10 тисяч місць. Робимо усе, щоб туристи залишились на довше.
Принципово, щоб ціни були прив’язаними до якості послуг, бо саме це вплине на приїзд чи неприїзд до Львова.
Ми зверталися в готелі щодо встановлення розумних цін. Інформували їх про те, що при надмірних цінах готелі можуть втратити клієнта.
- У німецькій пресі зустрічав твердження, що мовляв у волонтери до Євро-2012 студентів заганяють під тиском у їхніх вишах. Вам відомо про такі випадки?
У Львові таких випадків нема. Департамент з підготовки Євро-2012 використовував соціальну рекламу для залучення волонтерів у роботі до Євро. Набір ще триває, тому можемо запросити ще бажаючих…