До теми
Два дні поспіль у Львові триває перепис собачого населення. 3 серпня три десятки волонтерів, озброївшись мобільними телефонами та анкетами, прочісували вулички, ринки та інші закапелки, де прижились чотирилапі.
На пошуки нічийних чотирилапих водночас вийшли тридцять волонтерів. З сьомої до дев’ятої ранку кожен патрулює свій сектор. Біля ринку на вул. Мазепи помітили одразу чотирьох собак. Пані Галина, яка тут працює, розповідає, що їх підгодовують усі працівники.
«Той з одного базару прибився. Цього цигани викинули – рудого хлопчика, але всіх забирали і всіх стерилізували. Бачите вони всі з кліпсами. Ні один пес не скажений, ні один пес не вкусить нікого», – каже пані Галина.
Дані про чотирилапих записують в анкету. Вказують стать, стан тварини, наявність власника, а також чи собака стерилізований. Про це свідчить кліпса на вусі. Андрій, який щодня вигулює власного улюбленця, вважає, що такий перепис місту потрібен.
«Навіть я, гуляючи з собакою, помічаю дуже часто багато собак ходить не кліпсованих і часто нападають собаки на людей, на мою собаку, на інших собак», – каже чоловік.
На Замарстинівській натрапили на трьох руденьких. Як з’ясували – усі вони живуть на території СТО, але полюбляють виходити за його межі. А значить, теж потрапляють у список. В секторі на Чорновола волонтер Дана підрахунок поєднала із вигулом своєї Руні. Її чотири роки тому підібрала з вулиці. Якби цього не зробила, мабуть в електронний реєстр метис потрапив разом із цим Рудиком.
«Він в нас маленький, порівняно з тими, що ми там бачили. Ми відмічаємо його висота якраз до 45 см в холці. Про колір. Навіть не знаю руденький якийсь. Так і запишемо», – пояснює волонтерка Дана Савицька.
За півтори години підрахунку нам трапились дванадцять собак. У Дани шість. Інформація з ґаджетів вже в організаторів перепису. Дані з анкет вводитимуть вручну. Пошуки продовжать і у четвер. Проінспектують ще дванадцять секторів. А це половина Львова.
«Далі автоматично по формулі буде вираховуватись загальна кількість тварин. Враховується кількість секторів, яка порахована на кількість, яка є в цих районах, в яких рахувалися і множиться ще на похибку», – додає представниця проекту Аnimal-id.info Марта Копач.
Такий зріз безпритульних собак у місті робили й минулого року. Тепер в ЛКП «Лев» хочуть подивитись чи поменшало їх у місті. Адже тільки з початку року ловці відловили 425 тварин. Їх простерилізували та підлікували. А новий дім знайшли 154 собаки.
«Ми сподіваємось на відповідальність наших мешканців, які беруть собі собаку і в подальшому її тримають і не викидають на вулицю. Тобто, якщо ми побачимо, що все таки на вулицях собак більшає, то тут потрібно робити висновок, що мешканці продовжують викидати своїх улюбленців на вулицю», – каже директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
А щоб цього уникнути, в ЛКП вже з вересня планують запустити реєстрацію тварин, аби господарів притягати до відповідальності.