Українців масово не впускають до охопленого протестами Гонконга
Ймовірно, депортації почалися після того, як Гонконг відвідали пов’язані з «Азовом» українські активісти
До теми
Кількох українців затримали після прильоту в Гонконг і не випускають з аеропорту, очевидно, готуючись депортувати, повідомляє TK Media з посиланням на українку Катерину Самару, яку не впустили до Гонконга.
«На паспортному контролі мій паспорт навіть не відкрили, побачили, що Україна, дістали якусь анкету і покликали старших. Повели в кімнату для допитів, тримали мене дві години, запитували все, у мене все було, вони все перевірили. Потім повели мене кудись через весь аеропорт, не дозволяли підключатися до Wi-Fi і не говорили, куди ведуть. У підсумку привели в сіре приміщення, і сказали підписати папір про те, що я не можу в'їхати в Гонконг. Сказали, що не підходжу візовим вимогам», – розповіла українка у п’ятницю, 6 грудня.
За її словами, після 10:00 п’ятниці додалося ще 10 українців, яких не пропустили з тієї ж причини.
«Не відкриваючи паспорт, відправляли на допит, потім депортація, оскільки вони нібито не відповідають. При цьому одну пару з Казахстану тримали в кімнаті для допитів зі мною, у них не було заброньованого готелю, їм роздали вайфай, вони на місці забронювали і їх пропустили. Так що я впевнена, що справа в українському паспорті», – наголосила українка Катерина Самара, яку не впустили до Гонконга.
До слова, раніше Гонконг відвідали активісти громадської організації «Гонор», яку заснував причетний до полку «Азов» киянин Сергій Філімонов, та оприлюднювали у соцмережах фото та відео на тлі протестів. Російські ЗМІ і китайське видання Global Times, яке представляє інтереси Кремля в Китаї, називали їх «неонацистами».
Зазначимо, що українцям можна в’їжджати в Гонконг без візи на термін до 14 днів.
Гонконг – це окремий адміністративний район Китаю, який географічно трохи відділений від материкової частини країни. Гонконг існує за своїми законами та за своєю системою, однак авторитарний Китай намагається усіляко тиснути на нього. Гонконг називають «островом свободи і демократії» порівняно з тим, що відбувається на материковій частині Китаю.
Ще у липні 2019 року тисячі гонконгців вийшли на протести після намагань ухвалити новий закон про екстрадицію злочинців з території Гонконга на материковий Китай, де існують жорстокі покарання, зокрема смертна кара. Гонконгці почали бити на сполох, що таким чином Китай може їх переслідувати. Протести в Гонконзі тривають досі.