Зеленський пропонує не виділяти гроші з бюджету партіям, які не пройшли до Ради
Також пропонується вдвічі зменшити державне фінансування партій, що подолали 5% бар'єр на виборах
Президент України Володимир Зеленський пропонує знизити обсяг державного фінансування політичних партій і не виділяти бюджетні кошти тим політичним силам, які не подолали 5% бар'єр на виборах до Верховної Ради.
Відповідний законопроект № 1029 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» розміщений на сайті Верховної Ради.
Передбачається, що право на державне фінансування матимуть партії, які на останніх парламентських виборах набрали не менше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі.
Також Зеленський запропонував щороку виділяти на державне фінансування партій 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на загальну кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на останніх виборах народних депутатів. Зараз цей коефіцієнт становить 0,02.
Як відомо, нині право на фінансування діяльності політичних сил мають партії, які набрали більше 2% голосів виборців на виборах до Верховної Ради. Розмір фінансування залежить від явки виборців і від кількості голосів.
Згідно з попередніми даними, упродовж наступних п’яти років партія «Слуга народу» отримає понад 2,7 млрд грн, «Опозиційна платформа - За життя» – 705 млн грн, «Європейська солідарність» – 545 млн грн, «Батьківщина» – 465 млн грн, «Голос» – 385 млн грн, «Сила і честь» – 270 млн грн, «Опозиційний блок» – 200 млн грн, «Партія Шарія» – 190 млн грн, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 170 млн грн, «Українська стратегія Гройсмана» – 135 млн грн, «Свобода» – 130 млн грн.
Раніше петиція про скасування державного фінансування політичних партій набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів на сайті президента.