Живопис львів’янина Ігоря Кухарського «піднімався» в небо на понад 10 тис. метрів
Митець міксує архітектуру європейських міст
До теми
Ігор Кухарський малює Європу XVIII-XIX століть. Міксує архітектуру різних міст. У його доробку стільки живопису, що вже й не порахує полотен. Навіть став натрапляти на плагіат своїх робіт. Та почерк його важко повторити: Ігор малює без пензлів, лише мастихіном, навіть найтонші деталі.
А у 2012-му році львівський митець разом зі 120 художниками долучився до Рекорду Гіннеса. Півтисячі їхніх робіт на борту найбільшого літака «Мрія» піднялися в небо на висоту 10 150 метрів.
«Я, до прикладу, маю живописне зображення Праги. Але тут скомпонував: додав вежу зі Львова. Або ж є в мене Вірменський дворик – а я додав людей, ліхтарів, чоловіків в циліндрах, жінок у вишуканих сукнях.. Завжди щось придумую», ‒ розповів художник Ігор Кухарський.
Цього міксу митець вчиться сам. Бо коли здобував освіту графіка та реставратора в коледжі імені Труша чи дизайнера дерев'яних виробів у Львівській академії мистецтв, достеменно вмів копіювати. Навіть сам писав ікони.
«Нас готували як копіїстів на реставрації. То відтворити те, що ми бачимо, ми вміємо. Коли ж ти робиш річ якусь творчу, ти завжди ризикуєш. Іноді воно вдало, іноді менш вдало. Тут потрібне чуття і пробувати. Бувають такі випадки, що доводиться витерти роботу», ‒ пояснив митець.
Однак сакральна творчість не відійшла на другий план: разом з дружиною розписують храми. До прикладу, церкву святого Йосафата у Червонограді, що має 45 метрів висоти, або ж Хрестовоздвиженський храм у Луцьку. Тож творчість ‒ це те, що робить сім’ю Кухарських ще міцнішою. Адже тепер в їхній команді митців і син. І йому Ігор Кухарський має що передати.
«Батько мене водив музеями зі самого дитинства. Взагалі я виріс в центрі Львова, біля Високого Замку. По всіх музеях мене возили, я багато чого бачив», ‒ додав Ігор.
Роботи Ігоря виставляють різні галереї Львова. Вони – і в приватних колекціях у Сполучених Штатах, Канаді, Італії, Швейцарії, Греції, Китаї, Ізраїлі. Однак персональної виставки в митця ще ніколи не було.