Живопис львів’янина Ігоря Кухарського «піднімався» в небо на понад 10 тис. метрів

Митець міксує архітектуру європейських міст

Головні новини Львова 06.04Оксана Сенишин, 6 квітня 2018, 14:35 606 0

Ігор Кухарський малює Європу XVIII-XIX століть. Міксує архітектуру різних міст. У його доробку стільки живопису, що вже й не порахує полотен. Навіть став натрапляти на плагіат своїх робіт. Та почерк його важко повторити: Ігор малює без пензлів, лише мастихіном, навіть найтонші деталі.

А у 2012-му році львівський митець разом зі 120 художниками долучився до Рекорду Гіннеса. Півтисячі їхніх робіт на борту найбільшого літака «Мрія» піднялися в небо на висоту 10 150 метрів.

«Я, до прикладу, маю живописне зображення Праги. Але тут скомпонував: додав вежу зі Львова. Або ж є в мене Вірменський дворик – а я додав людей, ліхтарів, чоловіків в циліндрах, жінок у вишуканих сукнях.. Завжди щось придумую», ‒ розповів художник Ігор Кухарський.

Цього міксу митець вчиться сам. Бо коли здобував освіту графіка та реставратора в коледжі імені Труша чи дизайнера дерев'яних виробів у Львівській академії мистецтв, достеменно вмів копіювати. Навіть сам писав ікони.

«Нас готували як копіїстів на реставрації. То відтворити те, що ми бачимо, ми вміємо. Коли ж ти робиш річ якусь творчу, ти завжди ризикуєш. Іноді воно вдало, іноді менш вдало. Тут потрібне чуття і пробувати. Бувають такі випадки, що доводиться витерти роботу», ‒ пояснив митець.

Однак сакральна творчість не відійшла на другий план: разом з дружиною розписують храми. До прикладу, церкву святого Йосафата у Червонограді, що має 45 метрів висоти, або ж Хрестовоздвиженський храм у Луцьку. Тож творчість ‒ це те, що робить сім’ю Кухарських ще міцнішою. Адже тепер в їхній команді митців і син. І йому Ігор Кухарський має що передати.

«Батько мене водив музеями зі самого дитинства. Взагалі я виріс в центрі Львова, біля Високого Замку. По всіх музеях мене возили, я багато чого бачив», ‒ додав Ігор.

Роботи Ігоря виставляють різні галереї Львова. Вони – і в приватних колекціях у Сполучених Штатах, Канаді, Італії, Швейцарії, Греції, Китаї, Ізраїлі. Однак персональної виставки в митця ще ніколи не було.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук