Зі Львова почали вивозити сміття
В акції протесту під львівською ратушею взяли участь школярі
Після двох тижнів напруженої ситуації, коли відходів із багатьох смітників не забирали, бо вивозити їх було нікуди, контейнери почали звільняти від сміття. Очистили майже півсотні переповнених майданчиків. А депутати міської ради офіційно звернулися до всіх міст України, які мають полігони, з проханням допомогти Львову.
Під стінами Ратуші, допоки у залі засідали депутати, зібралися представники «Розвитку громади»,»Азову» та УНА-УНСО. Принесли контейнер, пакети зі сміттям та влаштували перформенс. Щоби акція була чисельнішою, привели навіть школярів.
«Про пікет розповів друг. Просив прийти, постояти», – каже 10-класник Остап.
Вимоги у протестувальників – різнилися.
«Того, щоби зігнати Садового, проти цього всього мусора і проти Порошенка. Щоби зігнати його», – зазначив протестувальник Роман Гвоздь.
Відповіді на запитання про те, хто ж буде вирішувати проблему зі сміттям, якщо звільнять усю владу, хлопець не дав.
А от організатори запевнили: відставки влади серед їхніх вимог немає. Навпаки, пропонують руку допомоги.
«Про це не йшлося. Тобто об’єктивно має об’єднатися громадськість, депутатський корпус, виконавчі органи влади і йти вперед спільно. Створити робочу групу в міській раді, сісти за стіл і почати покроково вирішувати проблему», – зазначив представник ГО «Розвиток громади» Олег Долінський.
Львів же почали поступово очищати від сміття.
«За ніч почали частково вивозити по одній-дві машини. Договори продовжують опрацьовуватися на місцях тих полігонів, куди нам буде запропоновано вивезти. Наскільки я знаю, в деяких містах сьогодні виконкоми, щоби підтвердити такі рішення. Тобто ми очікуємо підписання договорів і вивезення буде пришвидшено», – повідомив директор департаменту житлового господарства міста Сергій Бабак.
Цього разу вирішили домовлятися на рівні влади. Бо полігони, з якими укладали договори раніше, згодом під тиском відмовлялись від співпраці. Відтак депутати львівської міськради прийняли офіційне звернення до усіх міст України, які мають свої полігони.
«І просимо їх, щоби це питання винести на сесії міських рад. Той обсяг, який ми будемо просити прийняти, не буде перевищувати 5% від того, що можуть прийняти ці міста. І ще одне ключове питання, оплата, яку ми готові зідйснювати, буде вдічі перевищувати те, що отримують міста», – пояснив заступник голови комісії фінансів та планування бюджету міської ради Роман Федишин.
Такі договори місто просить укласти на рік.