Знову карантин. Що пішло не так?
Інші блоги автора
- Вакансія лідера культури 21 трав 2021, 13:29
- Останній аргумент роздержавлення підприємств 12 квіт 2021, 15:21
- Легко говорити про соборність. Набагато важче практикувати її на щодень 22 січ 2021, 17:30
На Львівщині продовжили карантин до 22 червня. Кількість хворих зростає, тож послаблень ні для садочків, ні для громадського транспорту чи спортивних закладів не буде.
З одного боку, люди вже розслабилися. Адаптивний карантин не означає повернення до звичного життя, натомість дитячі майданчики переповнені, самовільно відкриваються спортивні клуби, люди не дотримуються соціальної дистанції ні на вулиці, ні в магазинах.
З іншого боку, робота уряду і МОЗу провалена! Люди чують від міністра, що є карантин, не можна ходити в ресторани. А наступного дня вони бачать президента з головним санітарним лікарем, які п'ють каву в ресторані. У такій ситуації, звичайно, дуже важко пояснити людям, чому одним треба дотримуватися карантину, а іншим ні. До того ж, українська економіка на межі колапсу, бізнесу і людям слід працювати, бо усі мають щось їсти і ми не можемо вічно сидіти вдома. Кожен намагається вижити як може.
І волонтери, і підприємці у Львові швидко об'єдналися проти COVID 19. У Львові громада завжди на передовій у боротьбі з заразою: чи то хвороба, чи політичні негаразди. У нашому громадському штабі «Діємо разом» ми оголосили про оперативний збір коштів, і вже зібрали близько 800 тисяч гривень, а в загальному у Львові різні ініціативи зібрали близько 40 мільйонів гривень! Кошти скеровані, перш за все, на допомогу медикам, закупівлю та пошиття костюмів захисту, адже лікарі на перших часах майже голіруч ішли на свою роботу. Станом на 18 червня на Львівщині було зафіксовано 609 інфікувань коронавірусом серед медичних працівників, з них п’ятеро померли. Учора усіх потрясла звістка, що від ускладнень через COVID-19 помер керівник Львівського військового госпіталю Іван Гайда.
Тому карантин – це необхідний захід у боротьбі з пандемією, його мають дотримуватися усі. Однак відколи ця зараза дісталася України, ми постійно наголошуємо: карантин має бути гнучким, щоб захистити і громадян, і економіку.
Що потрібно було зробити?
- Масове тестування, ізоляція хворих, контроль виконання правил
- Захист лікарів та відповідне обладнання лікарень
- Відслідковування випадків зараження, впровадження системи самоізоляції та жорсткого контролю
- Відновлення роботи частини підприємств за умови дотримання жорсткого санітарного, епідеміологічного контролю
Максимальна ізоляція груп ризику та їхня соціальна підтримка
Що з цього зробила влада? Який алгоритм її дій у подоланні пандемії та відновленні української економіки? Хочу нагадати, що у коронавірусну кризу, Україна увійшла з кризою бюджетною, тому нам не можна розслаблятися. Ми мусимо працювати і відновлювати економіку з дотриманням усіх правил безпеки. Натомість уряд просто проїдає черговий транш МВФ, замість того, аби інвестувати ці кошти у розвиткові, інфраструктурні проєкти, які є рушієм економічного зростання
Поглянемо на сусідню Польщу: наші країни майже одночасно почали виходити з карантину. У Польщі набагато більше роблять тестів, і там немає такого стрибка захворювань, як зараз в Україні, а у нас кількість інфікованих, на превеликий жаль, подвоїлась. І це на фоні того, що не відбувається масового тестування, тобто інфікованих може ще більше!
Звісно тестування — не панацея, треба відслідковувати випадки інфікування і мати чітку політику дотримання правил самоізоляції. Знову ж таки у сусідній Польщі, за словами депутатки «Голосу» Ольги Стефанишиної, зараз чітко відслідковуються випадки зараження, і люди ідуть на самоізоляцію. Там близько 100 тисяч осіб сьогодні перебувають на самоізоляції, щоб не заражати інших. А скільки таких в Україні? За даними Міністерства охорони здоров'я, 13 тисяч всього. І ПЛР-тестів ми робимо вдвічі, чи навіть втричі менше. Перекладати усю вину за такі страшні цифри виключно на людей — несправедливо. Зрештою, ці люди місяцями чемно сиділи вдома і дотримувалися картину, але вічно це тривати не може. Замість тотального карантину «без правил», потрібен розумний режим обмежень і стимулів, який дозволить Україні захистити як своїх громадян, так і свою економіку.