2058 ініціатив громад: рекорд у конкурсі проектів місцевого розвитку

БлогиОлександр Ганущин , 14 лютого 2018 966
Олександр Ганущин
Голова Львівської обласної ради

Кілька днів тому настав дедлайн у прийомі заявок на конкурс проектів місцевого розвитку, що проводить Львівська обласна рада. Той, що, як то кажуть, серед народу прийнято величати «мікропроектами». Нижче кілька показників активності, напередодні оцінювання поданих заявок.

Для тих, хто вперше цікавиться мікропроектами

Львівською обласною радою 7 скликання взято курс на підтримку ініціатив власне самих громад. І конкурс, про який йдеться нижче, – можливість реалізувати такі ідеї на практиці, в умовах жорстких правил, із власним внеском у вирішення проблеми, а, головне, – бажанням. Усі заявки приймаються на відкритій онлайн платформі. Перед прийомом заявок ми робимо навчання для бажаючих у містах та районах.

Отже, як вбачається з поданих заявок, громади Львівщини сконцентрували свою увагу на підготовці розвиткових проектів: освітлення пішохідних переходів та тротуарів, будівництво скайпарків, облаштування комунальних парків і скверів, громадських просторів, придбання сучасного медичного обладнання в амбулаторії сімейної медицини. Навіть із назв проектів на сайті обласної ради під банером «переглянути статус проекту» кожен бажаючий може, отримавши інформацію, зробити свої висновки. А багаторічні учасники, «старожили конкурсу», можуть оцінити і те, що кожного наступного року він стає багатшим на креативні проекти, не обмежуючись ініціативами заміни вікон у школах, ремонтами ФАПів чи Народних домів.

Цьогорічний конкурс засвідчив, що активність громад із кожним роком зростає. Так, у 2018-му конкурсанти подали рекордну кількість проектів – 2765.

Зрозуміло, що кількість отриманих заявок не може дорівнювати кількості зареєстрованих, тобто тих, які братимуть участь у конкурсі. Бо, на жаль, понад 700 проектів відхилено через невідповідність поданих документів умовам конкурсу.

Відтак профільний відділ Львівської обласної ради, опрацювавши подані проекти, зареєстрував у 2018 році рекордну кількість заявок – 2058. Їх загальна вартість становить понад 500 млн грн з усіх джерел фінансування, зокрема з обласного бюджету – понад 240 млн грн.

Нагадаю, що минулоріч було зареєстровано 1300 мікропроектів, із яких 619 – визнано переможцями.

Тішить, що загальна активність конкурсантів та більший на понад 35 млн грн у порівнянні з минулим роком фінансовий ресурс з обласного бюджету в сумі – 105 млн грн, дозволяє спрогнозувати, що у 2018-му переможців буде більше, ніж минулого року.

Порівняльна таблиця зареєстрованих проектів у 2018 і 2017 роках

Про лідерів

За остаточною інформацією щодо кількості зареєстрованих заявок у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, лідерами серед міст обласного значення є – Львів, Дрогобич, Червоноград. Минулого року в підсумку трійка лідерів виглядала так: Дрогобич, Львів, Червоноград. Особливо приємно за Львів, і вкотре сумно за Стрий, але, сподіваємося, ситуація наступного року виправиться.

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі міст обласного значення

Серед районів лідерами є – Яворівський, Сокальський, Жовківський. У 2017-му ці ж райони місця розподіли між собою таким чином: Сокальський, Жовківський, Яворівський.

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі районів

Серед об’єднаних територіальних громад (ОТГ) лідерами є Кам'янка-Бузька, Мостиська, Підберізцівська та Ходорівська. Минулоріч було так: Мостиська, Ходорівська, Бісковицька.

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі ОТГ

Про пріоритети-лідери заявок

Як і минулого року найбільш активною рушійною силою в конкурсі є – галузь освіти. Насамперед – школи, які присутні в кожному третьому проекті. Активною також виявилася галузь культури, яка, до речі, вперше цьогоріч представлена в межах даної програми, – бібліотеки, народні доми, мистецькі школи.

Достатньо є проектів за напрямками «Інші пріоритети», «Вуличне освітлення», «Заклади дошкільної освіти». Дещо гірше ситуація з медициною та екологічними ініціативами. Остання позиція – теж ноу-хау 2018-го.

Порівняльна характеристика у розрізі пріоритетів

Найближчим часом передамо всі зареєстровані заявки Конкурсній раді з метою допуску їх на розгляд експертної комісії, яка й визначить потенційних переможців. А на оголошення самих переможців очікуємо уже до кінця березня.

Насамкінець

Хоч зимова Олімпіада в Пхьончхані зараз у розпалі, однак в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку не слід керуватися олімпійським принципом, що головне не перемога, а участь. Тому всім бажаю перемогти і втілити в життя свою ідею місцевого розвитку!

Усім успіхів!

Більше – у моєму попередньому блозі «Програма мікропроектів – інструмент співпраці влади і громади для досягнення спільної мети».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук