87 правозахисних організацій вимагають виключити Росію з Ради ООН з прав людини

СвітАндрій Стець, 25 жовтня 20161800

Більш ніж 80 гуманітарних і правозахисних організацій, у тому числі Human Rights Watch і Care International, зажадали виключити Росію зі складу Ради ООН з прав людини. Про це йдеться у спільній заяві некомерційних організацій.

Автори документа запропонували країнам, які входять до Ради, відповісти на питання, чи дозволяють дії Росії в Сирії, яка, зокрема, «веде військові операції, мішенню яких стають мирні жителі і цивільні об'єкти», засідати в інстанції ООН.

Заяву оприлюднили напередодні голосування про склад ради ООН з прав людини, яке відбудеться в п'ятницю, 28 жовтня. Росія, Угорщина і Хорватія на цьому голосуванні боротимуться за право представляти Східну Європу.

Зазначимо, що минулої п'ятниці, 21 жовтня, Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії в Женеві схвалила резолюцію щодо Сирії. Вона містить вимогу, щоб усі учасники конфлікту в Сирії, «особливо сирійська влада і її союзники», негайно виконали всі зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права.

В свою чергу, Росія запропонувала внести в документ кілька поправок, а також визнала «абсолютно недоречним» проведення спеціальної сесії Ради з приводу ситуації в Алеппо.

Правозахисні організації у своєму документі заявили, що вето Росії як постійного члена Ради Безпеки ООН на резолюції про припинення вогню в Алеппо і загалом підтримка авіаударів у Сирії не відповідають принципам і цілям Ради.

До слова, Рада ООН з прав людини була створена 2006 року замість Комісії з прав людини. Вона відповідає «за сприяння загальній повазі та захисту всіх прав людини по всьому світу і за розгляд ситуацій, пов'язаних з порушенням прав людини, а також за підготовку відповідних рекомендацій».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук