90% корупційних злочинів у соціальній сфері стосуються охорони здоров'я, – НАБУ
Понад 90% збитків, завданих державі корупцією у соціальній сфері, стосуються злочинів у галузі охорони здоров'я. Таку інформацію оприлюднило Національне антикорупційне бюро у п’ятницю, 11 травня.
За даними детективів НАБУ, найчастіше йдеться про корупційні схеми, що ґрунтуються на зловживанні службовим становищем з метою привласнення чи розтрати майна.
Як один з прикладів детективи навели справу Запорізької обласної клінічної лікарні, де під час закупівлі автомобілів швидкої використовувались субвенції з державного бюджету.
«Слідство встановило, що комплектація 26 закуплених автомобілів не відповідала вимогам стандартів України, а їх експлуатація за прямим призначенням була неможливою. Як наслідок - державі завдано збитків на загальну суму 13 млн грн», – йдеться у повідомленні.
У рамках розслідування іншої справи – за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу «Охматдиту» у 2011-2012 роках - детективи НАБУ встановили місцезнаходження унікального радіологічного обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей, яке свого часу закупили коштом державного бюджету і мали встановити в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».
За даними слідства, тоді державне підприємство «Укрмедпроектбуд» (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит») придбало техніку у приватного підприємства, переплативши за неї понад 23 млн грн. Обладнання не встановили і надалі воно «загубилося». Знайшовши техніку і надавши їй статус речового доказу, НАБУ і САП, проте, дозволили користуватися ним, зважаючи на важливість у лікувальному процесі. Розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.
Інший «популярний» у соціальній сфері вид злочину - пропонування або одержання неправомірної вигоди. Наприклад, детективи НАБУ двічі спіймали на гарячому керівників вищих навчальних закладів.