Альтман розповів, як передав собі 94% акцій каналу ТВі
Новий інвестор ТВі Олександр Альтман стверджує, що довіреність, на основі якої він заволодів телеканалом, справжня.
Про це він сказав на прес-конференції в четвер, пише Українська правда.
Коментуючи слова попереднього власника Олександра Кагаловського про те, що документи були сфальсифіковані, Альтман сказав:
"Це з області: "Тримай злодія". Довести це можна, але як це робить, наприклад, Гусинський, - за законом, в суді. Ось він довів, що у нього було все - фальшивка, і він (Кагаловський – ред.) - шахрай. Законно, а не розбурхувати громадську думку".
Він уточнив, що довіреність йому "прийшла поштою DHL" від Wilcox Ventures (володіє 99% "Медіа Інфо"). "У цьому нічого дивного немає", - сказав він, додавши, що до того були "відповідні домовленості".
На питання, у скільки йому обійшлася частка в ТВі, Альтман відповів:
"Трансакція була зроблена не прямим договором купівлі. Це наші стосунки з Кагаловським, у нас з ним існують певні фінансові стосунки за нашими іншими бізнесами... У червні 2012 року підконтрольна мені компанія Unix, яка займається енергетикою, на прохання Кагаловського заплатила його компанії "Tomkins Financial LTD" 305 тисяч 29 євро 7 центів. Ось на ці гроші ми претендували, їх нам не віддають".
На уточнення, чи можна вважати, що він забрав канал за ці гроші, Альтман сказав:
"Я не кажу, що я забрав канал. Я б не висловлювався такими термінами. Давайте висловлюватися в юридичній площині. Я кажу про інше. Чи були якісь фінансові стосунки (з Кагаловським)? Були. Чому так вийшло, що мені запропонували стати інвестором каналу... Інвестувати в канал можна, маючи певний контроль. Пан Радченко мені продав 1%. Плюс до цього якимось чином мені передали довіреність на управління підприємством, проведення зборів, напевно були якісь певні домовленості. Я здійснив таким шляхом передачу акцій".
На уточнення, яким чином він збільшив свою частку з 1% акції, купленої у Радченка, до 95%, Альтман зазначив:
"Я придбав у Радченка 1%. Були проведені збори і було прийнято рішення про переуступку частки. Знаєте, який статутний капітал був у компанії? Тисяча гривень".
Журналіст ще раз уточнив: "Тобто ви, Олександр Альтман, на основі довіреності передали собі, Олександру Альтману, 94% акцій?".
На це Альтман сказав, подивившись в статутні документи: "Так".
Після цього зал вибухнув оплесками.
"Ви розумієте, це насправді юридичне питання", - продовжив Альтман.
Альтман також сказав, що не судитиметься з Кагаловським: "Чому я повинен подавати позови до Кагаловського? Ми зробили все законно. Якщо він має до нас якісь претензії, він може подавати позови. А у мене до нього позовів ніяких немає", - сказав він.
На питання, чи знайомий він з Сергієм Курченком і Сергієм Арбузовим, Альтман відповів:
"Я нещодавно почув, хто такий Сергій Курченко, але я його ніколи не зустрічав. Із Сергієм Арбузовим ні (не знайомий – ред.). Ви рекомендуєте познайомитися?".
Перед тим Альтман заявив, що є кінцевим бенефіціаром компанії Балмор Інвест Лімітед, яка тепер володіє активами каналу ТВі.
Нагадаємо, 23 квітня гендиректор ТВі Наталія Катеринчук заявила про рейдерську атаку на телеканал. Однак у міліції заявили, що не отримували заяви про рейдерство на ТВі.
Цього ж таки дня на сайті ТВі було розміщене повідомлення про те, що новим генеральним директором телеканалу ТВі став Артем Шевченко, а новим інвестором каналу став відомий американський бізнесмен Олександр Альтман. Також на сайті каналу подано копії документів на підтвердження цієї інформації.
Власник телеканалу ТВі Костянтин Кагаловський на прес-конференції 23 квітня повідомив, що не бачив жодних документів про зміну власника телеканалу і за захопленням телеканалу стоять дрібні шахраї.
Екс-гендиректор ТВi, народний депутат Микола Княжицький зазначив, що директор ТОВ «Медiа Iнфо» Олег Радченко мав право призначити генеральним директором телеканалу ТВi Артема Шевченка замiсть Наталiї Катеринчук.
Згодом, з огляду на конфлікт між власниками каналу, колектив ТВі повідомив, що страйкуватиме до вирішення конфлікту. Водночас, новий керівник ТВі закликав колектив припинити страйк.
24 квітня профспілка журналістів телеканалу ТВі вимагала звільнити призначеного гендиректором Артема Шевченка й оприлюднити прозору структуру власності юридичних осіб, які є власниками каналу.