Американська школярка створює комп'ютерну лабораторію в інтернаті на Львівщині

Головні новини Львова 09.08Вікторія Іваскевич, 9 серпня 2017, 15:55 1097 1

Американська школярка створює комп'ютерну лабораторію в українському інтернаті. Калина Уайт із Вашингтона хоче, аби у позбавлених батьківської опіки дітей було більше можливостей для розвитку. Тож у Сполучених Штатах запустила проект під назвою «LABUkraine». Наразі встигла зібрати 20 комп'ютерів. Їх вистачить, щоб облаштувати перший такий клас у Буківському інтернаті на Старосамбірщині. Туди потрапляють дівчата з психічними розладами та вадами розвитку, тож нова техніка та програмне забезпечення допоможуть їм навчатись веселіше та ефективніше.

Наступного року Калина готуватиметься до вступу до університету у Каліфорнії. Це ж літо проводить в Україні. Вже другий тиждень щодня навідується до інтернату у Буковій. Підключає комп'ютери та перевіряє, чи все працює.

«З допомогою інтернету вони можуть вивчати все, що хочуть, через Youtube чи іншого відео. Вони можуть навчатись чи контактувати з людьми з усього світу. Це дуже важливо у наш час мати доступ до технологій, і я хочу дати таку можливість людям, у яких цього немає», ‒ розповідає Калина.

Бабуся Калини походить з Полтави, тому свій проект дівчина розпочала із України. В Штатах чимало установ оновлюють техніку кожні два роки. Тож комп’ютери знайшли дуже швидко: частину подарувала школа Калини, решту пожертвували американські компанії.

«Складно було хіба збирати кошти, ‒ сміється Калина. ‒ Особисто я не люблю просити у людей гроші. Це було складно. Але ми це зробили і зібрали десять тисяч доларів».

Тож все, чого не вистачало для лабораторії, докупили. Наразі встановили лише вісім комп'ютерів. Решта мають довезти. Аби перестрахуватись, посилки розділили: чотири коробки відправили літаком, інші ‒ кораблем.

Але вихованки інтернату вже працюють із комп'ютерами.

«Подобаються ігри мені, бо тут є тваринки, можна їх замальовувати, вибирати кольори собі», ‒ розповідає Аня, яка мешкає в інтернаті.

Насправді, в такий ненав'язливий спосіб дівчата опановують математику та розвивають творчі здібності.

«Хочемо ще встановити в кабінеті психолога один або два комп'ютера. Ну і, звичайно, в класі, де вихователі займаються також з дітьми, там теж встановити комп'ютери», ‒ каже директор Буківського дитячого будинку-інтернату Ярослав Куць.

Буківський інтернат ‒ це лише перший проект. Під час наступної поїздки в Україну Калина хоче облаштувати одразу три такі лабораторії. Адже, розповідає, вже є готовий позитивний приклад, а отже і збирати комп'ютери та гроші буде легше. До того ж, схема вже відпрацьована. Залишилось обрати заклади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук