Андрій Садовий долучився до кампанії «Без поліетилену»
1 липня у Львові стартував другий етап просвітницької кампанії «Без поліетилену». Акція триватиме три дні та охопить 9 торгових мереж і понад 250 магазинів. Заклади торгівлі популяризуватимуть практику закупівлі продуктів за допомогою багаторазової тари. Сьогодні до акції долучився міський голова Львова Андрій Садовий. Як повідомляє прес-служба ЛМР, він прийшов на закупи з власною екоторбинкою.
Під час кампанії «Без поліетилену» споживачів закликають скористатися багаторазовими торбинками, власним контейнером, важити товари без поліетилену або складати їх в одну торбинку, а цінник можна наклеїти безпосередньо на товар.
До акції приєднався і Андрій Садовий. Він розповів, що після відмови від поліетилену наступним кроком для львів’ян буде перехід на скляні вироби. До прикладу, у Німеччині мешканці приходять у магазин зі своїми скляними банками і переливають рідину, яку купують.
«Львів показує приклад. Це вже другий крок. Перед тим у нас був один день без поліетилену. Наступна наша мета — у вересні зробити тиждень без поліетилену. І наступний блок — рік без поліетилену, а далі взагалі відмовитися від нього, адже він дуже шкідливий для нас з вами. Тому сам маю такий мішечок і моя родина теж, і закликаю усіх мешканців міста Львова, якщо ви йдете на закупи, беріть багаторазові мішечки, беріть, можливо, скляний посуд, у який можна щось перелити. Ми повинні показувати приклад. Щоб в кінцевому результаті Україна стала однією з лідерів в Європі серед країн, які відмовляються від поліетилену», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як інформують екологи, тонкі одноразові поліетиленові пакети завдають неабиякої шкоди довкіллю. У середньому тривалість розкладу поліетиленового пакету складає кількасот років. Поліетиленові пакети впливають на зміну клімату. Також їх розвіює вітер, вони та наносять шкоду природі. Пакети разом з дощовою водою потрапляють до каналізації та забивають водоприймачі й ускладнюють стік води.
Нагадаємо, у листопаді 2018 року виконком ЛМР ухвалив рішення про обмеження використання поліетиленових пакетів. Міська рада спільно із Zero Waste Lviv розпочала просвітницьку кампанію «Без поліетилену». Перший захід відмови від поліетилену відбувся 9 квітня 2019 року. До першого експерименту долучилося 8 мереж, а це понад 100 магазинів.