Андрій Садовий розповів, коли почнеться рекультивація Грибовицького сміттєзвалища
Будівництво заводу з переробки ТПВ планують розпочати у 2018 році
Роботи з рекультивації полігону в с. Великі Грибовичі та будівництва заводу з глибинної переробки сміття можуть розпочати ще у 2018 році, якщо буде сприяння усіх державних структур, які мають на це повноваження.
За словами міського голови Львова Андрія Садового, зараз триває розробка проектів будівництва заводу та рекультивації Грибовицького полігону. Тим часом, на сміттєзалищі уже проводять реконструкцію та дослідження обсягів метану та інших звалищних газів на ньому.
«Зараз головне – щоб ми цього року якісно почали будувати завод. Якісний завод, якісні роботи на полігоні, а там надзвичайно великий об’єм робіт виконується – дегазація, очистка фільтрату. На сьогодні на 40 см рівень фільтрату впав. Робота системна. Зараз фіналізуємо роботи по першому етапу, бо відповідні тендерні процедури пройшли. Зараз проектанти роблять сам проект по рекультивації. Тут велика подяка французькому уряду, компанії «Еджіс», бо їхні рекомендації лягли в основу тих нових документів, над якими ми зараз працюємо і по заводу, і по рекультивації. Ми кардинально поміняли своє бачення, враховуючи їхній досвід», – розповів Андрій Садовий.
За його словами, для проведення рекультивації полігону необхідне погодження уряду.
«Якщо ми цього року пройдемо всі етапи погодження, а тут треба погодження уряду, ми плануємо цього року все розпочати, то сам процес рекультивації буде тривати не менше п’яти років. Це один з найбільших полігонів в нашій країні. Якщо не буде перепон, то цього року можемо стартувати. На жаль, ще є заборона суду на виконання робіт. Суд призначений наступного місяця. Будемо з усіма державними службами знаходити порозуміння. Ці роботи треба якомога скоріше починати. Ми не можемо зробити те, що виходить за межі нашої компетенції», – зазначив міський голова.
Як інформував ZAXID.NET, 17 травня депутати Львівської міської ради передали ЛКП «Зелене місто» земельну ділянку на вул. Пластовій, 13, площею майже 3 га, для розміщення сміттєпереробного заводу.
Перед цим виконавчий комітет Львівської міськради погодив містобудівні умови та обмеження для будівництва у Львові заводу з переробки ТПВ.
Крім цього, депутати Львівської міськради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Йдеться про 25 млн євро (20 млн євро кошти ЄБРР, 5 млн євро – Фонд чистих технологій). Ці кошти місто отримає у кредит на 13 років з пільговим періодом у 3 роки (до 2021 року).