Близько 340 парафій УПЦ (МП) уже перейшли до ПЦУ

Активну протидію процесу переходу парафіян з УПЦ (МП) до ПЦУ здійснюють ззовні, вважають в Міністерстві культури України

СуспільствоАндрій Стець, 23 лютого 20195790
У Мінкульті переконані, що у найближчі місяці процес переходу до Помісної церкви прискориться

Станом на 22 лютого в Україні є 340 документально зафіксованих процесів зміни підпорядкування з УПЦ МП до ПЦУ. Про це розповів директор департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш у ефірі «5 каналу».

«На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ МП до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих. Я маю на увазі, поки що не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але я маю на увазі всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес, коли віруючі зібралися, оформили, належно зафіксували», - зазначив Юраш.

«Але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції», - зазначив він.

Відповідаючи на питання ведучого, наскільки швидко переходять парафії і якими є фактори, які ще стримують, представник Мінкульту заявив, що «задіяно дуже багато зовнішніх механізмів, які націлені на те, щоб не дозволити максимальній кількості парафій влитися в ПЦУ».

«З одного боку, зовнішні чинники намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь, а церквам назовні говорять, що немає процесів об'єднання і парафії не хочуть іти, тому не треба визнавати. Словом, треба зсередини розривати це коло», - розповів Юраш.

Він також наголосив, що є чимало спекуляцій. Одна з них - що нібито зміну підпорядкування церкви можуть ініціювати 10-15 осіб, які є найближчими до священика, і є намагання дати саме цим людям право приймати рішення щодо функціонування майбутньої громади.

До слова, Українська православна церква Московського патріархату налічує понад 11 тис парафій в Україні. Найбільше з них – у центральних регіонах країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук