Близько 56% львів’ян готові їздити містом на велосипеді
Лише близько чверті опитаних львів’ян (21%) мають велосипед. З них 3,57% уже використовують його як засіб пересування по місту, а дещо більше половини (55,95%) готові його використовувати. Такі результати опитування, які провів Центр вивчення громадської думки Інституту міста.
40,48% - львів’яни, які мають велосипед, але не готові його використовувати як засіб для пересування по місту. «Найбільшою перешкодою у пересуванні велосипедом по місту респонденти називають відсутність велодоріжок (38,6%) та страх їздити по львівських дорогах (28,7%). Ще 15,84% вважають, що не зручно використовувати велосипед як засіб пересування по місту», – повідомила керівник дослідження Олена Гунько.
«Проведення досліджень ЛМР уже стало звичною практикою. Перевагою соціологічних досліджень є можливість у стислий термін зібрати лаконічну та повну інформацію від мешканців стосовно нововведень та дій влади у напрямку покращення благоустрою міста та якості життя у ньому», – керівник програми аналізу та досліджень Інституту міста Мар’яна Малачівська.
Нагадаємо, 5 грудня 2011 року виконавчий комітет ЛМР схвалив ескізний план влаштування внутрішнього велокільця довкола історичного центру Львова й прийняв рішення опрацювати робочий проект. Велокільце проляже проспектом Свободи, пл. Міцкевича, пл. Галицькою, вулицями Галицькою, Братів Рогатинців, Винниченка, Пішою, Сніжною, Звенигородською, Рибною, площею Старий Ринок, вулицями Сянською, Лазневою, Староміською. В рамках проекту виконком також доручив відповідним підрозділам ЛМР розглянути можливість будівництва пішохідно-велосипедного моста через вулицю Кривоноса з парку на вулиці Винниченка на схил Високого замку поблизу вулиці Замкової.
Довідка
Дослідження проводилося методом ''face to face'' в жовтні 2011 року. В опитуванні брали участь мешканців м. Львова з усіх 6 адміністративних районів Львова. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,1% - для показників близьких до 10% або 90%, 1,5% - для показників близьких до 5% або 95%, 0,7% - для показників близьких до 1% або 99%.