Британський історик прокоментував заборону своїх книжок у Росії
Британський історик Ентоні Бівора у газеті The Guardian прокоментував вилучення своїх книжок з бібліотек Свердловської області. Нагадаємо, що там Міністерство освіти постановило вилучити з бібліотек книги під редакцією британських істориків Ентоні Бівора і Джона Кіґана.
На думку регіонального міністерства, в книгах присутні «Пропагандистські стереотипи, що сформувалися за часів Третього Рейху». Йдеться про те, що книги Ентоні Бівора відомі описами жорстокості радянських солдатів щодо жінок Німеччини.
«За останні 24 години я отримав масу іронічних поздоровлень від колег-істориків... Мене звинувачують у пропаганді «стереотипів, сформованих за часів Третього Рейху» і «розвитку пропагандистського міфу» Йозефа Геббельса про те, що солдати Червоної армії здійснювали масові згвалтування німецьких жінок.
У якомусь сенсі я здивований, що на це рішення пішло стільки часу. Тринадцять років тому, коли вийшла моя книга «Берлін: падіння», в 2002 році, посол Росії в Лондоні Григорій Карасін (сьогодні він займає пост заступника міністра закордонних справ) звинуватив мене в поширенні «хибних, ганебних і блюзнірських вигадок про Червону армію», а потім запросив мене на обід», - розповідає історик.
«Робити вигляд, що ніяких згвалтувань не було - значить, погоджуватися з міфологією радянської пропаганди. Численні джерела з російських архівів не залишають від цього міфу каменя на камені... Найбільше мене лякає те, що черговий уряд намагається нав'язати нам свою версію історії. Я категорично проти подібних спроб диктувати правду, незалежно від того, про що йде мова - про Голокост, геноцид вірмен або «священної перемоги» травня 1945 року», - йдеться у статті.