Через конфлікт зі священиком у селі на Львівщині закрили римо-католицький костел

У РКЦ порадили громаді Стрілковичів молитися, щоб отримати нового священика

СуспільствоНазарій Тузяк, 7 вересня 201841233
Через конфлікт зі священиком у селі на Львівщині закрили римо-католицький костел
Римо-католицький храм у Стрілковичах відвідували близько 60 осіб

Львівська архідієцезія Римо-католицької церкви закрила костел у селі Стрілковичі Самбірського району через конфлікт між священиком та місцевою громадою. Декрету про закриття костелу передував лист мешканців села до єпископа РКЦ Мечислава Мокшицького, в якому йшлося про зловживання священика Михайла Байцара та його образливі заяви про громаду. Після появи цієї скарги священик заявив про погрози з боку мешканців села і відмовився від громади Стрілковичів.

Як пояснив ZAXID.NET мешканець Стрілковичів Станіслав Волошин, який є одним із 40 підписантів листа до єпископа РКЦ, конфлікт зі священиком почався після того, як він заборонив проводити у костелі заняття з молоддю.

«У парафіяльному домі ми мали одну кімнату, в якій збиралися діти і з ними проводилися заняття. Коли ж священик поміняв двері до цієї кімнати, ми написали листа єпископу, щоб виїхали на місце і розібралися в ситуації. Але нас не вислухали: ніхто не приїхав, натомість прийняли одностороннє рішення», – пояснює Станіслав Волошин.

За його словами, 5 серпня громаді Стрілкович зачитали декрет Львівської архідієцезії РКЦ про тимчасове закриття храму. Після того храм фактично не використовується як релігійна споруда.

На сторінці римо-католицької громади Стрілковичів у Facebook опубліковано кілька листів, офіційно надісланих до Львівської архідієцезії РКЦ з проханням перевірити діяльність священика Михайла Байцара.

«Ми, парафіяни римо-католицької громади Костелу всіх святих в Стрілковичах, зі смутком повідомляємо про неприпустиму поведінку отця настоятеля Михайла Байцара під час святих мес. Слова, які говорив настоятель є образливі, а також сіють неспокій серед громади. Відносно людей отець вживав таких звернень: "неповносправна парафія з одним оком", "старі баби не вміють молитися", "сидять на лавках, як ялові корови", "дурні матері виховують своїх дітей"», – йдеться в датованому липнем листі громади.

Саме після появи цього листа священик залишив громаду, а РКЦ вирішила закрити церкву. Після цього громада ще раз офіційно зверталася до єпископа Мечислава Мокшицького, але досі жодної реакції на ці звернення не було.

Секретар єпископа Андрій Легович пояснив ZAXID.NET, що храм закритий через відсутність вільних священиків.

«З причин конфлікту громади з священиком сам священик написав прохання до митрополита, в якому пояснив, що не може далі там виконувати свої обов'язки – і все. Наразі немає іншого священика, якого можна призначити за цією громадою. На цей момент є проблеми персональні і немає іншого священика, якого митрополит може туди послати», – пояснив Андрій Легович.

На питання про те, за яких умов може з'явитися новий священик, Андрій Легович відповів: «Хай люди моляться, щоб були нові священики. Як буде якийсь вільний священик, тоді митрополит зможе його туди послати».

Водночас сам Михайло Байцар відмовився ZAXID.NET коментувати конфлікт із громадою Стрілковичів. Зараз у нього залишається ще громада у Старому Самборі. У Стрілковичах загалом є близько 60 осіб, які відвідували місцевий костел.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук