Митрополит РКЦ пояснив претензії римо-католиків на 23 храми Львова

«Ми завжди будемо претендувати на нашу власність, яка була незаконно передана іншим»

СуспільствоЯ.І., 11 жовтня 201750959
Митрополит РКЦ пояснив претензії римо-католиків на 23 храми Львова
Мокшицький не збирається відмовлятись від вимог повернути усі церкви РКЦ

Архиєпископ-митрополит Львівський Римо-католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький просить УГКЦ повернути лише два храми, а не 23, як він раніше заявив в інтерв’ю одному з російських видань.

«Зараз ми просимо, щоб греко-католики повернули нам хоч би дві церкви з цього переліку храмів, які були колись незаконно передані греко-католикам. У Львові ми просимо про одну церкву – Стрітення Господнього (колишній костел Матері Божої Громничої, вул. Виниченка, 30 – ред.). Нам не потрібні всі ці 23 церкви, що є тут у Львові. Можливо, ще була би потрібна Свята Ельжбета (храм святих Ольги ти Єлизавети – УГКЦ). В деяких містах: Брюховичах чи в Зимній Воді є наші костели, але ми мусимо тепер будувати коло них нові костели, щоб передати їх греко-католикам та повернути свої», – заявив Мечислав Мокшицький під час спілкування із журналістами у Львові, 10 жовтня, інформує Leopolis news.

Водночас він наголосив, що РКЦ в Україні й далі претендуватиме на храми, які вважає своїми.

«Кожна конфесія, кожен орден, греко-католики, римо-католики чи протестанти мають свою власність. Незалежно де це є – в Польщі, чи в Україні, чи в Німеччині – це власність конфесій. президент України Кучма колись видав наказ про повернення сакральних споруд у власність тих конфесій, у власності яких вони були з самого початку. Влада України, яка у свій час незаконно роздавала ці святині, повинна повернути храми римо-католиків римо-католикам. Так само це стосується греко-католицьких святинь, чи храмів інших конфесій. Багато костелів римо-католиків було передано греко-католикам, православним і навіть протестантам. Ми завжди будемо претендувати на нашу власність, яка була незаконно передана іншим. Маємо на це право. І хоча не всі ці церкви нам потрібні, ми могли б передати або подарувати їх іншим», – заявив Львівський митрополит Римо-Католицької wеркви Мечислав Мокшицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук