Митрополит РКЦ заявив про узурпацію УГКЦ римо-католицьких храмів у Львові

Мечислав Мокшицький звинуватив греко-католиків у незаконному користуванні церквами РКЦ

СуспільствоНазарій Тузяк, 6 жовтня 2017177815
Митрополит РКЦ заявив про узурпацію УГКЦ римо-католицьких храмів у Львові
фото РКЦ
Мечислав Мокшицький заявив, що римо-католики не відмовляться від прав на втрачені храми

Львівський митрополит Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький заявив, що греко-католики у Львові незаконно користуються храмами, які раніше належали РКЦ. В інтерв'ю російському релігійному виданню Gaudete він розповів, що фактично йдеться про узурпацію римо-католицьких церков.

«Нам боляче, що нинішня українська влада вчинила так само, як і комуністи. Ті забрали греко-католицькі храми і віддали їх православним, а тепер демократична влада віддала римо-католицькі церкви в руки іншим, незаконним користувачам. У самому Львові нинішня демократична влада незаконно віддала греко-католикам 23 наших храми, декілька церков православним і навіть протестантам. У той же час римо-католицькій громаді не повернули жодної церкви!» – заявив Мечислав Мокшицький.

На його думку, церковні громади не мали морального права приймати ці храми, навіть не спитавши дозволу у РКЦ. «Це була і далі є власність Римо-католицької церкви. Від наших церковних споруд ми не відмовляємося і на них далі претендуємо. І будемо постійно нагадувати про своє право на них», – додав Львівський митрополит РКЦ.

Він переконаний, що римо-католикам навряд чи будуть потрібні усі свої храми, тому деякі з них РКЦ готова буде передати у користування УГКЦ.

Загалом же, за словами Мечислава Мокшицького, відносини між римо-католиками та греко-католиками складаються добре. «Ми стараємося співпрацювати на багатьох площадках. Беремо участь у святкуваннях іншого обряду, спілкуємося. Ми не хочемо розділяти наших вірян. Прагнемо, щоб всі поважали один одного. Але питання про узурпацію греко-католиками наших римо-католицьких святинь надалі залишається неврегульованим. Від права власності на них ми не збираємося відмовлятися», – підсумував Мокшицький.

У Львівській архідієцезії Римо-католицької церкви в Україні ZAXID.NET відмовилися коментувати висловлювання Мечислава Мокшицького щодо узурпації храмів.

Зазначимо, питання про повернення храмів римо-католикам виникає не вперше. Зокрема у червні 2016 року Мечислав Мокшицький заявляв, що долучить до цього процесу державного секретаря Ватикану П'єтро Пароліна, який влітку відвідав Львів із офіційним візитом. «Ми дуже раді, що державний секретар Ватикану приїде в Україну. Ми проситимемо його повпливати на греко-католиків, щоб вони повернули нам забрані костели», – заявляв митрополит Мечислав Мокшицький.

Тоді йшлося про два храми – костел Стрітення Господнього на вул. Винниченка, 30 та колишній костел святої Марії Магдалини на вул. Степана Бандери, 8, у якому зараз розташований органний зал. За рішенням суду РКЦ отримали право проводити богослужіння в органному залі на Великдень та у дні найбільших християнських свят. Загалом зараз РКЦ відправляє служби у восьми храмах у Львові.

Сам Мечислав Мокшицький не вперше відзначається скандальними заявами. У травні 2017 року в інтерв'ю польському католицькому тижневику Niedziela він заявив, що війна на Донбасі є божим знаком про те, що українцям потрібно покаятися за Волинську трагедію. Згодом секретаріат львівського митрополита РКЦ заявив, що слова Мечислава Мокшицького неправильно інтерпретували з політичною метою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук