Чернігівська облрада передала ПЦУ старовинний храм у Ніжині

Церква Іоана Богослова була пристосована під приміщення архіву у 1926 році, з того часу храм використовувався не за призначенням

Чернігівська облрада передала ПЦУ старовинний храм у Ніжині
фото Wikipedia
Церква збудована в XVIII столітті архітектором Іваном Григоровичем-Барським за кошти предводителя ніжинського дворянства Івана Тернавіота

Чернігівська обласна рада передала ніжинській громаді Православної церкви України (ПЦУ) у довгострокове та безоплатне користування Церкву Іоанна Богослова, яка має статус архітектурної пам`ятки національного значення. Про це йдеться на сайті Ніжинської міської ради.

Зазначається, що рішення було прийняте на засіданні Чернігівської обласної ради 4 квітня.

Церква Іоанна Богослова збудована в 1752 році архітектором Іваном Григоровичем-Барським за кошти Івана Тернавіота – повітового предводителя ніжинського дворянства. Експерти характеризують архітектурний стиль храму як перехід від українського бароко до раннього класицизму.

У 1926 році храм був пристосований під приміщення архіву, згодом – відділ берігання документів Державного архіву Чернігівської області. Водночас, розташоваший біля церкви колишній будинок священика, використовувався як адміністративна будівля.

Як інформував ZAXID.NET, російсько-окупаційна влада Криму достроково розірвала договір оренди будівлі, де розташований єдиний в Сімферополі храм Православної Церкви України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук