Чому українці не пишаються трипільською культурою

Вистачило кількох малоосвічених йолопів, щоб дискредитувати хорошу справу

БлогиАндрій Павлишин , 17 липня 2015 675 4
Андрій Павлишин
Викладач Українського католицького університету

От може мені хтось пояснити, чому згадка про трипільців викликає у багатьох зверхнє ігнорування, гидливе посмикування або рагульське гиготіння? От чому грекам можна пишатися спадщиною Еллади (до якої вони мають дуже віддалений стосунок), італійцям можна гоноритися давнім Римом, а євреям (навіть тим мільйонам із них, які розмовляють тільки російською, а шабат вважають лайливим словом) – цивілізацією Соломона, ба навіть єгиптяни вдають, що мають щось спільного з фараонами і муміями. Тільки трипільська культура чомусь така смішна.

Класна, між іншим, культура Трипілля-Кукутені. Страшенно декоративна, революційна для цієї частини Європи, взагалі, свідчення нашої єдності з колискою землеробської цивілізації – Близьким Сходом.

Вистачило кількох малоосвічених йолопів, позбавлених смаку й чуття міри, усіляких каганців і ющенків, щоб дискредитувати хорошу справу. А міф трипільської цивілізації міг би продаватися не згірш вигаданих у XIX ст. шотландських кілтів чи витвореного уже після смерті винуватиці міфу "бабці Австро-Угорщини". Не без того, щоб на це дурне діло дискредитації списали кругленьку суму в мільйонах рублів - Росія не може протиставити нічого цікавого в сфері археології, то бодай "хахлам" крила поперебиває.

Досі на "історичність" (і повагу) могли претендувати ті давні цивілізації, які залишили по собі древні тексти (тому в Росії така популярна фоменківщина - надривне заперечення текстового доробку давнини, бо предки московитів нічим таким похвалитися не можуть. Тепер, в епоху гаджетів і стимульованої комп'ютерами візуалізації, нового виміру набувають "візуальні" цивілізації, як от трипільська. І нічого по-дурному лахати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Віточка Краса 27 липня 2015, 11:13

  Бо навкруги один лиш бруд! І навіть цей сайт підтвердження цьому.
  Ось, наприклад, тут є стаття про педерастів та лесбіянок. Автор - Ганна Власюк, теж напевно відноситься до їх числа, бо надто ревно захищає їх від критики та видаляє критичні відгуки. Їй плювати, що є свобода слова, що ніхто нікого персонально не ображає. Головне, засуджують їх спосіб життя, стосунків та пропаганду пердерастії й лесбіянства. Вона не бажає вдаватись в дискусії а просто видаля. неугодне та пише свої ліві пости, що імітують дискусію. Вона тричі видаляла мої пости, і я міг би змиритись та "забити" на цю ганебну статейку. Але тоді я б сам плюнув собі в душу. Тому хоч останній пост я напишу тут для неї:

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Vo B 20 липня 2015, 17:20

  Автор чомусь вважає, що обізвавши когось рагулем та малоосвіченим йолопоп автоматично захистив себе від такого визначення. Але ж ні! З перших речень видно, що автор пише про себе.
  Прокукурікати "Ку-Ку-тені ! Три-пілля !" ще не означає стати відразу небидлом.
  Каганець та Ющенко зробили не малий вклад у популяризацію Трипільської культури, а що зробив автор, окрім того, що став визначним малоосвіченим тріплом.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Ігор Мицько 20 липня 2015, 10:44

  Чергове ***, очевидно спонсороване кримінальницею, намагається фицнути Єдиного Українського Президента Віктора Ющенка. А що лишається робити пігмеєві, які нічого не створив.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук