Держдума РФ ухвалила законопроект про масове знесення «хрущовок» у Москві

СвітАндрій Стець, 14 червня 201711480
До списку знесення включили 4,5 тис. будинків у яких проживають майже 1,8 млн людей

Державна Дума Росії остаточно затвердила законопроект про масове розселення і знесення житлових будинків, спроектованих у 1957-1968 роках в Москві.

За документ проголосували 399 депутатів, проти – двоє, один депутат утримався, повідомляє російський інтернет-ресурс «Медуза».

Жителям квартир будинків, які підлягають знесенню, згідно із законопроектом, надається рівнозначне, рівноцінне житло або грошова виплата. Власники нежитлових приміщень зможуть отримати тільки грошову компенсацію. Квартири, які отримають мешканці «хрущовок», повинні бути розташовані в тому ж районі.

Згідно із законопроектом, під знесення потрапляють будинки заввишки до 9 поверхів, проекти яких розробили з 1957 по 1968 роки. Черговість знесення буде визначатися від стану будівель.

Федеральний законопроект також закріплює порядок включення будинків в список на знесення за підсумками голосування власників квартир.

Зазначимо, що влада Москви розпочала масштабний проект по оновленню житлового фонду. Документ викликав широкий суспільний резонанс та низку протестів, оскільки початковий варіант закону надавав місцевим органам влади фактично необмежені повноваження у реалізації програми. Для прикладу, мешканці квартири не могли оскаржити у суді розмір призначеної компенсації. Після протестів у документ було внесено зміни.

Програма розрахована на 20 років. Приблизно до липня 2017 року буде визначено перелік будинків, що підпадають під знесення. До попереднього списку знесення включили 4,5 тис. будинків в столиці Росії, у яких проживають майже 1,8 млн людей. При цьому виявилося, що значна їх частина не знаходиться в аварійному стані.

Програму оцінюють в 3 – 3,5 трильйони рублів

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук