Директор Львівської галереї мистецтв відреагував на звинувачення Юрія Шухевича
Тарас Возняк заявив, що виставку творів графині Ірени Коморовської не скасовуватимуть
До теми
- У Львові реставрують шедевр XVII століття ‒ картину француза Жоржа де Ла Тура «У лихваря» ZAXID.NET
- Тарас Возняк: Про сьогоднішній стан українсько-польського діалогу щодо питань історичної політики ZAXID.NET
-
Ми це зробили!.
Про зміни, що відбулися у Львівській національній галереї мистецтв за рік ZAXID.NET
Директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Тарас Возняк відреагував на звернення народного депутата Юрія Шухевича до президента у зв’язку із відкриттям виставки «Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської». Возняк заперечив припущення Шухевича, що виставка, яку презентували у четвер, 27 лютого, у Галереї мистецтв, «є провокацією напередодні виборів» і «може викликати у Львові велике обурення» через антиукраїнські дії чоловіка Коморовської — генерала Армії Крайової Тадеуша Бур-Коморовського.
У середу, 27 лютого, Юрій Шухевич опублікував на своїй сторінці у Facebook текст звернення до Петра Порошенка, у якому назвав виставку творів Ірени Коморовської у Львові неприпустимою. Зокрема, тому, що Коморовська була дружиною командира Армії Крайової генерала Тадеуша Коморовського, який винищував українські села.
«Чоловік Ірени Коморовської, генерал Тадеуш Бур-Коморовський, командував Армією Крайовою у часи Другої світової війни. Він прославився наказом своїм підлеглим нищити українські села. Він є автором так званого плану «Буря» по захопленню низки міст Західної України до приходу Червоної армії з метою доведення приналежності західноукраїнських земель до Польщі. Врахуйте також той факт, що робиться це напередодні річниці тотального знищення цивільного населення села Павлокоми, що відбулось 3 березня 1945 року», — йдеться у тексті звернення Юрія Шухевича.
Клікніть на зображення, щоб збільшити
Нагадаємо, що 27 лютого у Львівській галереї мистецтв відкрилася робіт графині Ірени Коморовської, яка складається з її акварельного та олійного живопису на тему Свірзького замку, де вона гостювала. Окрім живопису, на виставці представлені також фото із архіву родини Ламезан-Салінс/Коморовських/Пінінських.
У четвер, 28 лютого, з відкритим зверненням до Мінкульту щодо виставки творів Коморовської звернулись також 19 львівських громадських організацій. Зокрема, Центр національного відродження, ГО «Українська археографія ім. Я. Дашкевича», Центр «Історичні діалоги», ГО «Спілка ветеранів, потерпілих, інвалідів та волонтерів Майдану «Палац Свободи» та ін. Про це ZAXID.NET повідомив координатор Центру «Історичні діалоги» Михайло Галущак.
«Розцінюємо виставку, як наругу над пам’яттю десятків тисяч невинних українців, які були вбиті Армією Крайовою. Вимагаємо від Міністерства культури України вжити відповідних заходів реагування», — йдеться у тексті звернення, підписаним львівськими громадськими організаціями.
У коментарі ZAXID.NET Тарас Возняк повідомив, що засудження виставки творів графині є безпіставним. На його думку, діти і дружини не повинні відповідати за гріхи своїх близьких.
«У юнацькому віці Юрій Шухевич, абсолютно тоді непричетний до УПА, ОУН, був арештований НКВД і відповідав за політичну позицію свого батька – Романа Шухевича. А тому, думаю, що саме йому, як нікому краще знати, що діти і дружини не повинні відповідати за дії батьків чи чоловіків, — зазначив ZAXID.NET Тарас Возняк. — Трагедія у Павлокомі відбувалась на початку березня 1945-го — через півроку після арешту Коморовського і через два місяці після розпуску Армії Крайової. Тому не розумію, чому Шухевич та інші прив’язують виставку до цієї трагедії. На виставці представлені лише зображення Свірзького замку 1930-х років і все».
Директор Галереї мистецтв також додав, що на відкритті виставки була присутня сестра Юрія Шухевича — Марія-Софія Трильовська-Шухевич із чоловіком, які не мали зауважень до презентації робіт графині.
«Щодо припущень Шухевича, що я зайняв місце директора галереї незаконно і є «креатурою інших політичних сил», можу сказати одне: це відверта брехня від члена партії Олега Ляшка! І це все, що можу сказати» — підсумував Тарас Возняк.
Він також наголосив, що Львівська галерея мистецтв не планує скасовувати виставку творів Ірени Коморовської.