Дискусія – не флуд

Інтернет-видання ZAXID.NET, 21 вересня 20107030

Лист Святослава Пахолківа щодо коментарів під статтями змусив ZAXID.NET зайвий раз замислитися над створенням сприятливих умов для ведення конструктивних дискусій. Хоча певним чином це висловлене читачем обурення було грюканням у відчинені двері.

З перших днів свого існування ZAXID.NET надавав великого значення живому, інтерактивному спілкуванню з читачами. Коментарі під статтями поступово перетворилися на окремо існуючий підрозділ сайту, справжній форум думок. Спершу ми надавали максимальні можливості форумчанам задовольнити своє право вільно висловлюватися. Ми практично не втручалися у хід дискусій. Проте щораз частіше ми зауважували зловживання такою свободою. І наше занепокоєння підвереджувалося наріканнями від читачів на неврегульованість форуму, котра зводила нанівець інтелектуальну дискусію, перетворюючи її на дрібні чвари.

Очевидно, настав час, аби редакція радикально втрутилася в ситуацію. Адже форум почав поступово перетворюватися на паркан, де кожен безвідповідальний читач вважає за потрібне написати якусь непристойність.

Чи потрібен такий форум ZAXID.NET? Однозначно ні!

Утім, як можна виправити таку ситуацію? Можна, наприклад, запровадити відносно жорсткі правила поведінки на форумі. У принципі, вони більш-менш відомі всім. Просто треба заборонити:

 

1. Відхилятися від теми, запропонованої статтею.

2. Ображати (не критикувати, а саме ображати) автора, співрозмовника, представника іншої нації тощо.

3. Вживати нецензурних слів (навіть якщо вони заховані за буквістською трансформацією).

3. Спамити й флудити.

 

Редакція залишить за собою право видаляти пости тих дописувачів, котрі порушують вказані правила. Якщо ж помітимо, що хтось вперто не бажає дотримуватися етикету шляхетного спілкування, то нам доведеться жорстко забанити його IP-адресу.

Водночас можна стверджувати, що дотримання таких правил є доволі складною справою, як і визначення зловживань та зловмисників, особливо якщо взяти до уваги, що відносно досвідчений юзер може легко змінити нік та ІР-адресу.

Не виключено, що варто запровадити також конкретнішу реєстрацію для учасників форуму. Зрозумілою, що й це не стане перешкодою для проплачених флудерів, але, принаймні, дозволить не допустити випадкових злословів.

Зрештою, про всі необхідні заходи, які б посприяли веденню конструктивної дискусії на сторінках ZAXID.NET ми можемо подебатувати під цим текстом

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук