Для інформування про укладення декларацій з лікарями у Львові облаштували консультаційні пункти
Пункти розгорнули біля реєстратур медзакладів
До теми
- У Львові жоден лікар ще не набрав потрібної кількості пацієнтів ZAXID.NET
-
Лікар відмовився підписувати декларацію з пацієнтом. Що робити?.
Покрокова інструкція ZAXID.NET -
Що чекає пацієнтів, які не підпишуть декларації із сімейним лікарем?.
Речник МОЗ розповідає про зміни у міській та сільській медицині ZAXID.NET
У міських поліклініках Львова облаштували спеціальні консультаційні пункти, в яких інформують та консультують містян, як обрати сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Також тут можна отримати інформацію про те, що потрібно, щоб підписати декларацію. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Усі заклади охорони здоров’я, в яких можна підписати декларацію з лікарем, є позначені наліпками «Тут можна обрати свого лікаря». Також у кожному закладі розміщена інформація про сімейних лікарів: досвід роботи, освіта тощо. Цього тижня ми розгорнули консультаційні пункти біля реєстратур медичних закладів, де спеціально підготовлений медичний працівник інформує та консультує мешканців, які приходять у поліклініку, як підписати декларацію, що для цього потрібно. Також вся інформація про сімейних лікарів розміщена на сайтах наших установ, поширюється у соціальних мережах. Тому закликаємо не зволікати з вибором свого лікаря», — пояснив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.
За його словами, чим швидше почати пошуки «свого» лікаря, тим більше вибору і впевненості, що саме цей лікар вам підходить. А якщо ви уже знайшли, чи маєте лікаря, якому довіряєте, — варто підписати з ним декларацію.
Нагадаємо, з початку кампанії «Лікар для кожної сім’ї» декларацію з лікарями у Львові вже підписали понад 150 тис. містян. Це близько 20% від приписного населення Львова.
Нагадаємо, головними обов’язками лікаря первинної допомоги є динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, надання невідкладної медичної допомоги при гострих станах і раптових погіршеннях, які не потребують екстреної спеціалізованої допомоги.
Також він вестиме пацієнтів із хронічними захворюваннями, неускладнену вагітність, проводитиме профілактичні втручання, в т. ч. вакцинацію. Лікар буде виписувати рецепти на ліки, видаватиме медичні довідки та лікарняні листки.
У межах медичних послуг з надання ПМД проводитимуть такі лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.
У разі необхідності лікар первинної медичної допомоги скеровуватиме пацієнта до вузьких спеціалістів, фахівців вторинної чи третинної допомоги.
Раніше ZAXID.NET розповідав, як швидко і правильно підписати декларацію з сімейним лікарем.