Для вивезення з Калуша гексахлорбензолу потрібно до 1 млрд грн - ОДА
Для вивезення з Калуша Івано-Франківської області 22 тис. т гексахлорбензолу потрібно до 1 млрд грн, заявив перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Плавюк.
"Може йтися про суму до 1 млрд грн", - повідомив він журналістам у четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Він уточнив, що до цієї суми входить перевезення та утилізація гексахлорбензолу за кордоном.
За інформацією В.Плавюка, на ці цілі Кабмін виділив Мінекології перший транш у розмірі 115 млн грн. "Відбуваються тендерні процедури", - зазначив перший заступник голови ОДА.
Він припустив, що до 1 червня буде визначено переможця тендера, й у Калуші розпочнуть роботи з вивезення гексахлорбензолу.
Нагадаємо, у вересні 2010 року держпідприємство "Національний центр поводження з небезпечними відходами" при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища розпочало ліквідацію полігона гексахлорбензолу в Калуші Івано-Франківської області. Минулого року з Калуша вивезли на переробку до Великої Британії 8,5 тис. т гексахлорбензолу, на що держбюджет виділив 298 млн грн.
За документами, на полігоні значилося 11,4 тис. т гексахлорбензолу, але насправді його виявилося набагато більше.
За даними фахівців, нині в Калуші є ще близько 22 тис. т цієї хімічної речовини першого класу небезпеки.
Мер Калуша Ігор Насалик ініціював будівництво заводу з переробки гексахлорбензолу на території міста.
Проте голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк виступив категорично проти його будівництва на території області.
4 квітня 2011 року а поданням Мінприроди на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження «Про виділення коштів для здійснення у 2011 році невідкладних природоохоронних заходів із видалення та вивезення на утилізацію небезпечних відходів гексахлорбензолу». Розпорядженням передбачено виділення 11,5 мільйона гривень з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на проведення комплексу робіт із вивезення та утилізації небезпечних відходів з Івано-Франківської області.