До Верховної Ради України проходить 5 партій, - екзит-пол
Відео до теми
Згідно з результатами Національного екзит-полу, оприлюдненими сьогодні о 20:00, Партія регіонів попередньо набирає на виборах до Верховної ради України 28,1%, ВО "Батьківщина" 24,7%, УДАР - 15,1%, ВО "Свобода" 12,3%, КПУ - 11,8%.
Національний екзит-пол провели спільно «Демократичні ініціативи», КМІС та Центр Разумкова. Експерти планували опитати 17 тисяч респондентів на 400 дільницях.
Національний екзит-пол проведено виключно за багатомандатним округом, оскільки в організаторів опитування не вистачило співробітників для проведення дослідження в одномандатних округах.
Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).
Вибірка є двоступеневою кластерною, на першій ступені з кожної області, пропорційно кількості дільниць у цій області, відбираються виборчі дільниці з рівною ймовірністю, на другій ступені проводиться систематичний (покроковий відбір) виборців на виборчій дільниці. Використовуватиметься постійний крок відбору протягом дня проведення виборів.
Результати опитування представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів:
Західний регіон — Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області;
Центральний регіон — Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ;
Південний регіон — АР Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області;
Східний регіон — Харківська, Донецька і Луганська області.
Кількість виборчих дільниць – 400 (по 200 для кожної дослідницької компанії).
Обсяг вибірки – 17000 респондентів (залежно від явки)
Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці працюватиме 2–3 особи, усього буде задіяно близько 700 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання.
Похибка вибірки. Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1.3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускаємо, що помилка вибірки не перевищить 2.5% для лідерів і буде в межах 0.5–1% для інших партій і блоків. У дочасних парламентських виборах 2007 року максимальна помилка вибірки для всіх партій не перевищувала 1.1%.
Нагадаємо, в Україні сьогодні, 28 жовтня, проходять вибори народних депутатів України.
Про порушення на виборах можна повідомити за телефонами гарячих ліній та ZAXID.NET.