Добрі знаки для України
Під час інавгурації нового президента Петра Порошенка українці побачили чимало добрих знаків для майбутнього країни
0Церемонія інавгурації Петра Порошенка у стінах Верховної Ради була, без сумніву, найочікуванішою подією останніх тижнів. Експерти прогнозували, а українці гадали, який месидж суспільству надішле новобраний президент України у своєму антикризовому плані, деталі якого тримались у суворій таємниці.
Тому коли під час промови деякі тези мирного плану Порошенка зустрічали стоячи та оплесками, це було сприйнято за добрий знак.
Символічно, що вперше у новітній історії України у стінах парламенту без зайвого пафосу було озвучено вітання, яким користувались українські патріоти у боротьбі за її самоствердження. Слова «Слава Україні! Героям Слава!» на інавгурації п’ятого президента України були наповнені новим змістом.
У 2014 році вітання «Слава Україні! Героям Слава!» у більшості українців асоціюється із Героями з Небесної сотні, які загинули під час Революції Гідності у центрі столиці у лютому цього року та з десятками військових, що були вбиті терористами під час АТО на сході України.
Віднині це вітальне гасло українських націоналістів із Західної України вперше стало близьким цілій Україні.
Знак, що війна закінчиться
Судячи із обговорень у соцмережах, мирний план Петра Порошенка для України здебільшого сприйняли схвально. Окрім того, не менш жваво українці обговорювали стриманість інавгураційного протоколу, велику кількість закордонних гостей та знаки.
Відтоді, як у 2010 році під час церемонії інавгурації перед Януковичем закрились двері Верховної Ради, українці серйозно ставляться до різного штибу знаків на урочистостях за участі найвищих осіб. Тоді казали, що, мовляв, Україна не погоджується з цим президентством. Як виявилось з часом, знак своєрідно, але спрацював.
7 червня перед президентом України нічого не закривалось. Однак один із вартових на червоному килимі перед Верховною Радою трохи не загубив зброю, коли біля нього проходив Порошенко.
У соцмережах цей конфуз назвали добрим знаком: мовляв, якщо впала зброя, то закінчаться збройні протистояння на сході України.
Ще одним добрим знаком для себе українці вважають скромність та стриманість церемоніалу інавгурації. Відомо, що Порошенко приїхав до Верховної Ради без кортежу, без кортежу він рухався також і до Софійської площі, де приймав присягу військових як Головнокомандувач Збройними силами України.
Водночас, варто зауважити, що і самих українців на церемонії біля Софії Київської було небагато. До того ж, з міркувань безпеки площа була огороджена металевим парканом по периметру.
Обіцянка миру
Тричі під час промови присутні у стінах Верховної Ради аплодували Порошенкові стоячи. Таким успіхом не може похвалитись жоден із чотирьох попередніх голів української держави.
Вперше оплесками зустріли заяву президента України про те, що Крим був, є і буде частиною нашої держави.
«Росія окупувала Крим, який був, є і буде українським. Вчора під час зустрічі в Нормандії я саме так і сказав Президенту Путіну – Крим є українським. І крапка. Ні з ким не може бути компромісу в питаннях Криму, європейського вибору і державного устрою»,– заявив президент України.
Вдруге аплодували Порошенку після декларування ним принципу унітарності України: «Але Україна була, є й буде унітарною державою. Марення про федерацію не має ґрунту в Україні», – сказав Порошенко.
Втретє президент України зірвав оплески коли сказав, що вступ до ЄС – є пріоритетом нашої держави на найближчі роки.
«Угоду ж про асоціацію ми розглядаємо лише як перший крок до повноправного членства України в ЄС. Ніхто не має права вето на європейський вибір України. Визнати це – значить проводити політику миру та спокою в Україні»,– задекларував Порошенко.
Відтак, головний месидж від президента українцям сьогодні – обіцянка миру – найважливіша і, можливо, найважча до виконання сьогодні.
Розкішний дипломатичний десант
Ще одним добрим знаком на шляху до демократичних змін у нашій країні українці вважають присутність на інавгурації дипломатичних делегацій з понад 50-ти країн світу.
Серед гостей переважали президенти та прем’єр –міністри, голови або другі особи у найбільших міжнародних інституціях. Так, на інавгурацію приїхали президенти Австрії, Польщі, Румунії, Словенії, Литви та Грузії.
Делегацію США у кількості 10 осіб очолив віце-президент США Джо Байден. На інавгурації була присутня також офіційний уповноважений Держдепу США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд та голова ради Європи Ван Ромпей.
Російську Федерацію на церемонії представляв посол в Україні Михайло Зурабов. Однак, його, як і Росії загалом, символічно не було помітно.