Добровольче формування «Карпатська Січ», яке діяло в складі 93-ї бригади, припиняє існування
Окрема зведена штурмова чота «Карпатська Січ», яка з літа минулого року діяла в складі 93-ї механізованої бригади, розпущена. Про це 12 квітня заявив командир роти Олег Куцин, посилаючись на рішення «посадових осіб Збройних сил України», інформує «Радіо Свобода».
За його словами, до військових «Карпатської Січі» було доведено розпорядження про розформування підрозділу «з незрозумілих для них причин», хоча частина бійців роти легалізувалась у складі української армії, підписавши контракти зі ЗСУ, частина - мали намір це зробити.
«Ще кілька сотень українців-добровольців «Карпатська Січ» готові були підписати контракт зі Збройними силами України. Але з незрозумілих для нас причин нам доведено розпорядження про розформування нашого підрозділу», - заявив Олег Куцин.
За його словами, очолюваний ним підрозділ пройшов найгарячіші точки Донбасу.
Він заявив, що «таке ставлення до добровольців-патріотів» і рішення про розпуск чоти «направлене на системне добивання владою всього добровольчого руху в Україні».
«Відповідно до вищезазначеного, більшість військовослужбовців, що вступили до лав ЗСУ, як такі, що легалізуються під прапором «Карпатської Січі», звертаються з рапортами про бажання розірвати контракти про проходження військової служби», - зазначив Олег Куцин.
Зазначимо, що чота «Карпатська Січ» була створена в 2014 році з добровольців. 2015 підрозділ увійшов до складу 93-ї бригади Збройних сил України.
Водночас, у самій 93-й окремій Гвардійській механізованій Харківській бригаді заявили, що внаслідок демобілізації 4-ї хвилі в бригаді звільнилась велика кількість посад, зокрема і командирських. А тому ті бійці «Карпатської Січі», які прагнуть і далі служити в складі бригади, мають можливість перевестись на посади, що їх влаштують.
«Дійсно, окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ» була створена в складі 93-ї бригади внутрішнім наказом з добровольців, які боронили Україну разом з нашими солдатами, в тому числі і в новому терміналі Донецького аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному. Як тимчасова міра, було вирішено створити саме зведену роту до формування окремого штатного підрозділу, аби бійці «Карпатської Січі» мали змогу разом, в єдиному злагодженому колективі продовжувати виконувати бойові завдання», - прокоментував ситуацію командир 93-ї ОМБр полковник Владислав Клочков.
За його словами, при укладенні контрактів військовослужбовцям пропонувались вільні посади, адже штат бригади був майже повністю укомплектований. Після виходу 93-ї ОМБр з зони проведення Антитерористичної операції до пункту постійної дислокації, військовослужбовцям «Карпатської Січі» довелось повертатись до тих підрозділів, в яких вони займають посади згідно штатного розкладу.
«Це проблема, адже бійці хочуть продовжувати служити разом і, в багатьох випадках, на інших посадах. Проте є порядок і дисципліна, що є фундаментом будь-якої армії. Який вихід з ситуації? Зараз триває демобілізація 4-ї хвилі. В бригаді звільнилась велика кількість посад, в тому числі й командирських. І ті бійці «Карпатської Січі», що прагнуть і далі служити Українському народу в складі нашої бригади, мають можливість перевестись на посади, що їх влаштують. Бойові заслуги «Карпатської Січі» беззаперечні. Особисто я вдячний воїнам за гідну службу й вважаю за честь бути з ними в одному строю», - заявив Владислав Клочков.