Доля революції в Україні має вирішитися в найближчі дві доби, – Кваснєвський
Хід української революції має вирішитися в найближчі 48 годин. Якщо прихильники інтеграції будуть рішучими, зможуть зберегти динаміку протесту, то Янукович почне йти на поступки. Про це заявив учасник моніторингової місії Європарламенту та екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita.
Він зауважив, що в такому разі Янукович може погодитися на звільнення того чи іншого міністра, можливо, навіть прем'єр-міністра. Але якщо протести почнуть слабшати, то він застосує силу, аби впорядкувати ситуацію.
На думку екс-президента Польщі, Янукович не має свого плану вирішення ситуації. «Він чекає на розвиток подій і реагуватиме в межах їх значення. У нього одна мета: повернути спокій і забезпечити своє переобрання в 2015 році».
Кваснєвський вважає, що відставка президента поки малоймовірна. «Влада сьогодні в Україні набагато сильніша, ніж під час Помаранчевої революції. Тоді ми були після двох термінів Леоніда Кучми, велася битва за спадщину після нього. Сьогодні ситуація інша. Президенту залишається півтора роки до закінчення каденції, а його партія має більшість в парламенті. Звичайно, Партія регіонів може втратити більшість, а Януковичу, можливо, доведеться сформувати уряд національної єдності. Проте це не означає, що він піде», – стверджує він.
На запитання, що буде, якщо Володимир Путін не виконає своїх обіцянок, Кваснєвський відповів, що він «виділить Україні реальну допомогу не за саме непідписання угоди про асоціацію, а за вступ до створеного Кремлем Митного союзу».
«У стратегічних планах Росії тільки це має сенс», – наголосив він.
Олександр Кваснєвський збирається найближчим часом відвідати Київ. Проте, оскільки він з екс-президентом Європарламенту Петом Коксом є учасниками моніторингової місії Європарламенту, то мають перш за все отримати мандат від ЄС. «Кокс і я не можемо бути вільними стрільцями, які щиро допомагають Україні», – каже Кваснєвський.
На його думку, питання Тимошенко змінило свою вагу в той момент, коли вона закликала лідерів ЄС до підписання угоди, не зважаючи на її ситуацію.
«Відкладання угоди зараз насамперед є геостратегічним та економічним питанням», – вважає польський екс-президент.
Нагадаємо, що після відмови уряду Миколи Азарова від євроасоціації 21 листопада по всій Україні розпочалися масові акції протесту громадян. А з 2 грудня в країні триває всеукраїнський страйк, метою якого є відставка президента Януковича й уряду Азарова.
Додамо, що 29 листопада президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що місія екс-президентів Пета Кокса та Олександра Кваснєвського в Україні буде продовжена.