Донецьк: полювання на інакодумців

Павло Островський, 14 березня 201417085

Вчора стрічка новин з моєї рідної Донеччини була подібна на кримінальну хроніку. Люди, які прийшли на мітинг за єдність України, зазнали жорстокого нападу від агресивно налаштованих сепаратистів з російськими триколорами. За офіційними даними загинув один чоловік, і 26 постраждалих. Неофіційні дані більш песимістичні.

Вчора в Донецьку сталося те, що у мене досі не вкладається у голові. На вулицях міста, де я ріс, почали вбивати людей за їх громадянську позицію, за жовто-блакитні прапори. За те, що вони показують Україні і світу, що є інший Донбас – який не хоче війни, який хоче спокійно жити і працювати у своїй країні. За те, що вони інші, інакодумці. Хіба це не той фашизм, яким лякає донеччан пропагандистська машина?

Загиблого хлопця, Дмитра Чернявськогоя знав особисто. Він був світлим і порядним, сміливим і доброзичливим. Він очолював прес-службу Донецької «Свободи» і не боявся публічно висловлювати свою позицію. Дмитро був практично на всіх проукраїнських акціях в Донецьку. Коли в моєму рідному місті Дружківка (Донецька область) городяни повстали проти комунального грабунку, Дмитро поширював інформацію про боротьбу громадян за свої права, тримав кулаки за нас. Не міг він лишатися осторонь подій в Києві, разом із земляками-однодумцями був на Майдані.

Я досі не можу повірити в те, що його більше немає. Ми з ним ровесники – йому нещодавно виповнилося 23…

Я не можу повірити в те, що в XXI столітті в Україні можуть вбивати людей за інші політичні погляди...

Я не можу повірити, що є люди, які на сторінці загиблого (лінк http://vk.com/id129566720)можуть писати різні паскудства. Точніше, я не можу повірити в те, що це люди.

Зараз я навчаюсь у Львові і навіть тут, на відстані, мені боляче відкривати новинні сайти з мого рідного регіону. Я не можу переглянути це відео повністю. Вже кілька разів пробував подивитися і щоразу зупиняв відеоряд. Там були мої друзі.

Але тим, хто був вчора на площі в Донецьку і бачив це на власні очі, набагато важче. Ті, хто вчора в Донецькубачивна власні очі звірячий оскалмордору,зараз почуваються значно гірше. Окрім того, після вчорашніх сутичок постраждали десятки людей, які теж потребують допомоги.

Тому я залишу тут банківські реквізити для допомоги родині загиблого, а також рахунок для допомоги постраждалим.

Рахунок для переказів допомоги рідним Дмитра Чернявського, наданий його матір'ю. Марценюк Н. - рідна тітка Дмитра.

Банк ПАО "ВБР" МФО 380719, ОКПО (ЕГРПОУ) 2737804165,
р/с 26254000056502
Марценюк Н.В.

Рахунок для допомоги постраждалим 13 березня в Донецьку: картка Приватбанку 4627 0858 2671 6256. Отримувач Веселова Н.В.

Вічна пам'ять!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук