Допомогти і відійти. Щодо церковних справ

БлогиІрина Подоляк , 17 січня 2019 1860
Ірина Подоляк
Народна депутатка України, «Самопоміч»

Українській державі слід закрити ґештальт, який стосується утворення єдиної помісної Православної Церкви в Україні, забезпечити однакові для всіх релігійних організацій умови і способи зміни підлеглості і відійти. Крім цього, слід також убезпечити культові споруди, збудовані за кошти людей від рейдерства. Найважливіше – це безсумнівно гарантувати і забезпечити свободу світогляду і віросповідання і жодним чином не втручатися у внутрішню організацію релігійного життя будь-яких релігійних громад, яка описана в їх статутах.

Сьогодні 17 січня 2019 року Верховна Рада підтримала наш доопрацьований і погоджений з усіма зацікавленими сторонами текст законопроекту (4128-д) про зміну підлеглості релігійних організацій. Цей законопроект дає релігійним організаціям, парафіям, а не лише окремим людям, інструмент для цивілізованого, мирного і простого переходу з однієї підлеглості до іншої. Цей закон стосується усіх релігійних організацій, а не лише «православних церков».

Коротко про основні положення законопроекту:

  • Рішення про зміну підлеглості ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів конкретної релігійної громади. Таке рішення має бути підписаним членами релігійної громади, які його підтримали.
  • Це рішення, як і зміни до статуту, має бути зареєстрованим, відповідно до закону.
  • Якщо релігійна громада почала процес зміни підлеглості, то вчиняти будь-які дії з майном такої громади до завершення цієї процедури заборонено, що унеможливлює продаж, заставу, передачу у власність чи управління іншими особами. У всіх інших випадках зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності – громада далі володіє і користується своїм майном.
  • Частина громади, незгідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук