Дві цивілізації

У нас з Росією війна двох варіантів розвитку

БлогиБорислав Береза , 19 лютого 2015 171
Борислав Береза
Народний депутат

Інші блоги автора

Спадкоємці совкової імперії часто мене запитують чим ми пишаємося, чого ми добилися і що ми будуємо. І чим ми відрізняємося від мешканців ерефіі. Постараюся коротко, хоч це мені й не властиво.

Як мінімум, ми можемо пишається громадянським суспільством, натяку на яке навіть немає в Росії. І не дивлячись на те, що у нас поки слабка держава, але у нас вже є сильне і місцями зріле громадянське суспільство. Просто треба усвідомити і запам'ятати, що насправді у нас з Росією війна двох варіантів розвитку. Двох цивілізацій. Вони спадкоємці совкових традицій. Технологічна цивілізація, яка байдужа до громадянських свобод і прав. Вони будували і створили державу, яка за рахунок ущемлення прав і свобод отримало необмежений людський і фінансовий ресурс для досягнення цілей провладного меншини. Ми вибрали інший шлях. Шлях культурного і духовного розвитку, при якому держава служить людині, а не навпаки. І ми поки лише на початку шляху. Ми над цим працюємо. Ламаємо систему. Але рудименти минулого так просто не відмирають. Ми пройдемо цей шлях. І перші кроки ми робимо.

Вони ж досить міцно застрягли в минулому. Їм там комфортно. Вони не хочуть іншого. І не будуть прагнути до іншого. Еволюційна модель Росії це не спіраль, а закільцьована пряма. Коло. Ось тому будуючи незалежну Росію вони знову побудували неоСРСР. І фінал цієї споруди передбачуваний. Я не хочу їх образити. Я лише констатую факт. Нам же необхідно будувати свою державу. Де шановані не лише права, свободи і особисту думку, а й непорушні закони. Держава яке служить інтересам громадян, а не фінансово-промисловим групам. Де обіцянки політика це не популізм, а плановані ним дії. Держава яка дорожить своїми громадянами, а життя громадянина безцінна. Саме на цих цінностях ми повинні і будуємо Україну. І нехай у ВР нас поки не багато, але ...

Дорогу осилить той, хто йде, а ми вже зробили не один крок. Саме в цьому наша головна відмінність і саме за це віддали життя герої Небесної сотні. Саме за таку Україну б'ються на передовій патріоти. Українці довели, що можуть впорається з будь-яким тиском і будуть чинити опір будь-якій спробі насадити диктатуру. Ми вільний народ і цінуємо свободу! Янукович втік у Росію тому приклад. Про це варто пам'ятати тим, хто зараз знаходиться біля керма держави. І пам'ятати вони повинні про те, що народ підняв їх на п'єдестал у разі потреби їх і скине. Судити будемо не по обіцянках, а по справах. Це наш шлях!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук