Стихійне сміттєзвалище біля стадіону «Україна» у Львові завдало шкоди на ₴110 млн
Звалище у Снопківському парку вже займає площу у 240 квадратних метрів
Стихійне звалище сміття посеред Львова. У Снопківському парку, що біля стадіону «Україна» цілими вантажівками тихцем скидають відходи. Здебільшого це будівельне сміття. Та журналісти ZAXID.NET Новин разом із головним інженером ЛКП «Зелений Львів» знайшли серед непотребу навіть залишки футбольного газону і розтрощені стільці зі стадіону.
Знайти стихійне сміттєзвалище у Снопківському парку не так і просто. Допомагають його знайти підозрілі сліди від вантажівок і тракторів. Якщо підійти ближче до схилу, відкривається не надто приємна картина.
«Люди наші роблять ремонти, вже пластик і все таке усіляке сміття тут», – розповів головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.
Та окрім пластикових металоконструкцій, будівельного сміття та різного непотребу стихійна сміттярка присипана землею, що дуже нагадує футбольний газон. Також серед сміття – декілька розтрощених пластикових сидінь, один у один як на трибунах стадіону «Україна».
«То стадіону земля із газону. Вони трубою вибивають її, або просто бур'ян був. Ми бачимо і пластикові зі стадіону сидіння. Нема сумніву, що це є їхнє. На сидіннях таких ніхто не сидить», – додає головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.
Стадіон «Україна» від цього стихійного звалища за кілька десятків метрів. Видно, що тут працюють майстри, поруч – складена на купу ще одна партія пластикових сидінь. Майстри запевняють: у рів нічого не скидають.
«Тут зі стадіону вивозять все. Є смітники», – кажуть майстри.
Адміністрація домашньої арени ФК «Карпати» від стихійного сміттєзвалища також відхрещується.
«То не до нас питання. То не наше. Вони ж не підписані «Стадіон "Україна"». У нас люблять їх розтрощувати фанати», – пояснив один із заступників директора стадіону «Україна» Олександр.
Львівські ж комунальники із «Зеленого Львова», на чиєму балансі перебуває Снопківський парк, уже звернулись до Держекоінспекції області. Інспектори навіть склали акт обстеження і підрахували завдані довкіллю збитки.
«Ми нарахували збитків у сумі 110 млн грн. Про що вже повідомили правоохоронні органи, зокрема прокуратуру», – зазначив у коментарі ZAXID.NET керівник Держекоінспекції Львівщини Микола Маланич.
Прокуратура внесла відомості до ЄРДР за ч.1 ст. 239 КК України (забруднення та псування земель).
У парку є камери спостереження. І вже слідство має визначити господарів сміття, тих, хто його скидав у парковій зоні та завдав багатомільйонної екологічної шкоди. На сьогодні стихійна сміттярка вже займає площу у 240 квадратних метрів.