Експерти назвали «Самопоміч» найбільш ефективною фракцією ВР
Загалом українське експертне середовище незадоволене діяльністю Верховної Ради протягом перших 100 днів роботи, хоч більшість експертів відзначають, що у парламенті з’явилося більше кваліфікованих депутатів. Серед найбільш ефективних фракцій нового парламенту експерти називають «Самопоміч», БПП і «Народний фронт».
Презентуючи на прес-конференції в четвер у Києві результати експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, аналітик фонду Олексій Сидорчук розповів, що 31 експерт висловив незадоволення роботою парламенту і 10 експертів заявили, що робота парламенту їх влаштовує, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У той же час, експерти відзначають поліпшення якості особового складу депутатів у Раді нового скликання за порівнянні з минулим: 30 з них сказали, що «швидше, покращився» і 4 вважають, що "безумовно, покращився".
Серед основних позитивних подій перших 100а днів роботи парламенту експерти назвали створення коаліції і формування уряду (7 і 11 відповідно), а також визнання РФ державою-агресором (6 експертів). Негативно вони оцінили процес прийняття бюджету на 2015 рік (21 експерт), а також ігнорування коаліційної угоди (6 експертів).
За результатами опитування 43 провідних політичних експертів України, найбільше підстав занести собі в актив перші сто днів роботи парламенту мають ключові учасники коаліції: «Самопоміч» (так вважають 17 експертів), а також «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» (16 і 12 експертів відповідно).
Відповідаючи на питання про те, які кроки повинна була здійснити, але не здійснила Верховна Рада в перші сто днів роботи, експерти вказали на необхідність запуску процесу децентралізації, конституційні реформи, а також проведення виборчої та судової реформ. Кожне з цих положень підтримали по 9 експертів.
Загалом, за 10-бальною шкалою, діяльність нового парламенту отримала від експертів оцінку у 4,2 бала.
Фонд "Демократичні ініціативи" проводив експертне опитування "100 днів Верховної Ради" з 20 лютого по 3 березня 2015 року. Всього в ході дослідження було опитано 43 експерти.