Львів – одне з перших міст, яке в повоєнний час почало виховувати кореспондентів. Зараз випускники львівського факультету журналістики – провідні телеведучі та харизматичні кореспонденти.
Христина Стець – одна з випускниць львівського факультету журналістики. Зараз – телеведуча на «Телеканалі новин 24». Хоч вступивши в університет майже відразу пішла працювати і сповна не відчула радості студентського життя, та саме на факультеті журналістики почула ті слова, які досі сама собі повторює у важкі моменти.
«Було кілька моментів у самому навчанні. Коли вже покійний Здоровега на якомусь іспитізауважив, що я дуже переживаю, – абсолютно спокійно, тихо, впевнено сказав: «Ти головне не бійся і все вийде». І ці слова мені запам’яталися», – пригадує Христина Стець.
Більш як півстолітя тому факультет був геть не такий, як тепер, розповідає його старожил, завідувач кафедри радіо та телебачення Василь Лизанчук.
«Якщо порівняти студентів мого часу, ми, звичайно, були стиснуті ідеологією, страх був, бо можна було щось сказати не те і прочитати не те, його могли відіслати в надто далекі краї. Нинішні студенти вільні, розкуті, вони дуже багаті на інформацію», – зазначає Василь Лизанчук.
Факультет створили у 1955-му. До цього журналістики навчали на одній з кафедр філологічного факультету. Відтоді не лише студенти стали вільнішими та розкутішими, але й факультет розвивався. Зараз найсвіжішою є кафедра нових медіа.
«На початку двотисячних, наприкінці 90-х, я почувався велики асом, коли прийшов з якимось маленьким гаджетом, якого студенти ще не бачили, або якісь речі, які пов’язані з мережею, а тепер студенти мене випереджають. У цьому велика зміна, і ми вже десь розглядаємо стосунки викладача-студента не як викладач все знає, а студент ні, а як партнерські», – розповідає завідувач кафедри нових медіа на факультеті журналістики Борис Потятиник.
Багаті традиції факультету приваблюють абітурієнтів з усієї країни та з-за кордону.
«Сьогодні факультет журналістики – це в мініатюрі вся Україна. Тому що щороку ми приймаємо 150 вступників на денну форму навчання. Велике зацікавлення є й заочною формою навчання», – каже декан факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка Михайло Присяжний.
Загалом журналістики в університеті Франка навчається майже тисяча студентів – факультет один з найбільших в Україні. А за роки свого існування випустив понад 4 тисячі спеціалістів, які працюють не лише в Україні, а й за її межами.