«Флюгери Львова» цьогоріч пройдуть у новому форматі
11 та 12 травня фестиваль відбудеться у вісімнадцятий раз
1До теми
У Львові 11-12 травня відбудеться XVIII фестиваль «Флюгери Львова». Цьогоріч він пройде у новому форматі.
Історія «Флюгерів Львова» почалася майже двадцять років тому. «У певний момент почало здаватися, що ми втрачаємо місто, тоді ми придумали Прокидання, “поки туристи ще сплять, ми вже бавимся”. Час стрімко змінився, та не зміниться у цьому фестивалі те, що це для львів’ян, як для основних гравців на сцені та біля неї. Наче Свята вечеря – є в першу чергу родина, хоча гості теж приходять, але не впливають на страви, та те, що на столі. Цього року вперше, за все, що буде відбуватися на сцені нестиме відповідальність молодше покоління – культурна агенція Лінія втечі», – розповідає Маркіян Іващишин, засновник події, яка покликана демонструвати мультикультуральність Львова.
«Цього року “Флюгери Львова” отримають нові напрямки. Ми спробуємо зібрати на території дворику ратуші різні культуроформуючі середовища міста. Вводимо у програму Флюгерів таку-собі “всеношнюю” – великий шоу-кейс (презентацію) електронних артистів міста, які займаються нічною музичною культурою, знаною далеко замежами Львова. Прокидання завершить великий імпровізований музичний джем», – додає організаторка «Флюгерів Львова» Ляна Мицько (культурна агенція «Лінія Втечі»).
Також партнером проекту відтепер є компанія FatSound, яка забезпечить якісне та надійне обладнання для фестивалю. До речі, сцена та формат фестивалю матимуть цілком оновлений вигляд.
Новим на фестивалі буде інтерактивне представлення міських спільнот, які займаються розвитком культури у Львові в різноманітних її проявах. Це будуть, зокрема, арт-простір Soma, магазин-майстерня «Щось цікаве», майстерня-простір «Цех», студентська галерея «Це», галерея-батярня «Правда Б», формація вуличних художників та галерея «Фарбований лис», вініли від «Вініл Клуб», інсталяції від лабораторії ресайклінгу Zelenew і Oleksii Konoshenko та інші.
Програма фестивалю:
11 травня, 14:00, Дворик ратуші
День Флюгерів Львова
Велика денна програма – це девять артистів та колективів різного жанру, які заповнять простір Дворику Ратуші. Серед виконавців:
- Zapaska
- Kurs Valut
- Kickit – dj Shon
- Torban
- Derrick & Tonika
- MT Belveder Jazz Sekstet
- Bedzvin
- MoonZoo
11 травня, 23:00, підвали монастиря Бернардинів (Музей Ідей)
«Безсоння Флюгерів Львова»
Вечірка-шоукейс із локальною електронною музикою. Її співорганізатори – представники міських спільнот, які займаються розвитком нічного життя Львова.
- Bedroom talks 23:00 – 00:00
- Chetty Thomas (420 AM) 00:00 – 01:30
- Mike Trofimov b2b Roman Kapiy (Abend, 420 AM) 01:30 – 03:00
- Special Guest 03:00 – 04:30
- Lstn (Dzvin, Zavtra) 04:30 – 06:00
12 травня, 10:00, Дворик ратуші
Прокидання «Флюгерів Львова»
Збережеться традиція прокидання недільного ранку. Цього року будити місто буде фрі-джазовий колектив музикантів з України та Америки Mark Tokar Trio.
Марк Токар – джазовий контрабасист світового рівня, ключова фігура української імпровізаційної сцени, учасник численних міжнародних проектів, перший український музикант, що грав на престижному Chicago Jazz Festival. У складі його групи цього разу – джазові музиканти: саксофоніст Михайло Балог та барабанщик Олексій Артемов (NYC). До тріо також долучиться саксофоніст Микола Лебедь (Ghost Cities). Він також відомий як учасник гурту H.Soror та Selma.
«Музика нашого тріо – це сміливе поєднання української традиції з сучасною імпровізацією. Тому наше звучання веде слухача від глибинної української етніки крізь рокові і джазові рифи до сучасних імпровізаційних форм, які , в свою чергу, переходять від медитаційних настроїв до бурхливих, вибухових, навіть, шквальних кульмінацій», – говорить Марк Токар (на головному фото).
Також зірками прокидання стануть «Тельнюк: Сестри» з програмою обраної української поезії, виконаної у рок-форматі. У їх репертуарі– пісні на вірші Т. Шевченка, П. Тичини, С. Жадана, Є. Маланюка, Б.-І. Антонича, В. Стуса, Л. Костенко, О. Забужко та інші.
«Щиро раді, що вже легендарні “Флюґери Львова” запросили “Тельнюк: Сестри” стати музично-поетичним будильником фестивалю. Прокидання у Львові завжди дитинно-казкове. Так буде і цього разу. Кожна людина це окремий поетичний рядок, це окрема мелодія, що народжується і творить нас, таких різних і особливих. І хоч ми змінюємося протягом життя і звучимо буває по-різному, та поезія і музика повертають нас до нас самих, таких.. дитинно-казкових. І це можливо лише у Львові!», – вважають Галя та Леся Тельнюк.
Флюгери завершаться недільного обіду великою джем-програмою, яку координуватиме музична школа Vedel School. Участь у ній можуть взяти всі охочі за попередньою реєстрацією.
«Jam’и були започатковані музикантами як спосіб поділитись новими сміливими ідеями та вільно обмінятись ними, поекспериментувати. Подія, на якій музиканти грають задля власного задоволення та творчого росту. Ми особисто давно мріяли про місце, де “колеги по цеху” збираються і грають без особливих приготувань і попередньої домовленості. Де взяти інструмент і виступити може кожен з присутніх. Vedel School у Львові власне і став таким місцем», – вважає засновник Vedel School, джазовий саксофоніст Михайло Балог.