Галицька родина – в плачевному стані, - філософ
Традиційна галицька родина переживає кризу. Таку думку висловили більшість учасників засідання клубу «Митуса» 13 серпня.
Так, доктор філософії, директор «Інституту родини та подружнього життя» УКУ Юрій Підлісний висловив переконання, що на сьогодні традиційної галицької родини не існує, оскільки урбанізація призвела до адаптації до життя в місті і зламала традиційний спосіб життя на селі. Також він вказав на зміни в ментальності щодо репродуктивної функції сім’ї, адже кількість дітей загалом зменшується. Окрім того, відбувається втрата міжпоколіннєвих зв’язків, наголосив Юрій Підлісний.
«У порівнянні з ідеалом наша галицька родина – в плачевному стані. Але якщо порівняти з іншими областями, то все не так погано», - додав Підлісний, вказуючи, зокрема, на те, що в східноукраїнських областях кількість розлучень є значно більшою, аніж на Галичині.
З тезою про те, що традиційної галицької родини немає, погодилася і історик та феміністка Оксана Кісь. «Традиційної галицької родини не існує, і, боюсь, не існувало», - зазначила вона, вказуючи на те, що це поняття є такими самим поетичним образом, як «українська жінка» чи «справжній козак». Водночас Оксана Кісь висловила переконання, що в сучасному суспільстві традиційна модель сім’ї є архаїчною і потребує переосмислення.
Натомість історик Василь Расевич заперечив думку про те, що галицької родини на сьогодні не існує, навівши, зокрема, приклад галицького весілля, на яке з’їжджаються навіть далекі члени родини у великій кількості. Також він вказав на те, що діти викладачів медичних університетів також вчаться на лікарів, а діти викладачів Львівського національного університету ім. Івана Франка зазвичай вступають до того ж самого «вишу».
У відповідь Оксана Кісь зазначила, що функція родин, описаних Василем Расевичем, не полягає у вихованні, як це передбачає традиційна модель.
Як інформував ZAXID.NET, під час даної дискусії Юрій Підлісний, Василь Расевич та Оксана Кісь вказали на те, що традиційній галицькій родині притаманна ксенофобська закритість як до представників інших національностей, так і інших українських регіонів.