Герман голосуватиме проти запровадження кримінальної відповідальності за публічне заперечення Голодомору і Голокосту
"Наша фракція, звісно, голосуватиме проти запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні та Голокосту. Більше того, я особисто теж голосуватиму проти, незважаючи на те, що голосувала за визнання Голодомору геноцидом", - заявила сьогодні, 17 січня, у коментарі ZAXID.NET народний депутат України від Партії регіонів Ганна Герман.
"Голосувати "за" даний законопроект - це означає не дозволити людям мати іншу думку, а значить і заперечити принципи демократії. Бо кожна людина має право на власну думку та дискусію", - пояснила свою позицію депутат.
За її словами, подібний законопроект може сприйматись однозначно хіба у єврейському середовищі. "Єврейський народ пережив страшне лихо і тому ухвалення подібного закону у їх середовищі є виправданим і однозначним. А у нас народ і так розділений. В нас немає однозначної думки про Голодомор і Голокост. І про це свідчить той факт, що ми з великими зусиллями ухвалили законопроект про визнання Голодомору геноцидом", - наголосила Ганна Герман.
Вона також розповіла, що Президент України не приводив жодної аргументації, чому потрібно так нагально ухвалити даний законопроект. "Можливо, якби Ющенко пояснив причини, не було б і таких категоричних думок проти", - резюмувала народний депутат.
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, доповнивши його новою статтею 4421 "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як факту геноциду українського народу, та Голокосту, як факту геноциду єврейського народу". Передбачається, що публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як факту геноциду українського народу, та Голокосту, як факту геноциду єврейського народу, а також виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням, каратиметься штрафом у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років. Ті самі дії, вчинені службовими особами або повторно, каратимуться позбавленням волі на строк до чотирьох років.
Законопроект за №1143 визначений Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Про це повідомляє Інформаційне управління ВРУ.