Голова МЗС України заперечив створення «угорського району» на Закарпатті

Дмитро Кулеба запевнив, що Берегівський район збільшують не на догоду Угорщині

Ніяких зобов'язань щодо створення «національного» району угорців на основі Берегова Україна на себе не брала

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заперечив плани створити «угорський район» на Закарпатті. Про це він повідомив у Facebook, коментуючи публікації в ЗМІ з припущенням, що Україна створює великий прикордонний Берегівський район під впливом Угорщини.

«Берегівський район уже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в рамках реформи. Рішення про приєднання цього району приймало не МЗС, але ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу», - заявив він.

Міністр запевнив, що ніяких зобов'язань перед Угорщиною щодо створення «національного» району під час нещодавнього візиту в Будапешт він не брав.

«МЗС виступає за захист прав осіб, які належать до національних меншин, але не веде жодних перемовин з жодною країною щодо створення «національних» районів чи округів. Такі перемовини суперечили би Конституції, законодавству та національним інтересам України», – запевнив міністр.

Він сказав, що МЗС працює над поліпшенням відносин з Угорщиною і шукає можливі компроміси, але не зраджує інтересів України і не перетинає «червоних ліній».

«До речі, на одній з них ми твердо стоїмо, і я про це неодноразово говорив публічно: ми відхиляємо вимоги додатково змінювати закон про освіту», – повідомив Кулеба.

Міністр також наголосив, що офіційна позиція МЗС полягає в тому, що жодна іноземна держава не може диктувати Україні, яким чином організовувати громади, райони або області.

До слова, минулого тижня Міністерство громад і територій оприлюднило проекти майбутніх районів України в рамках адміністративно-територіальної реформи. У Закарпатській області планують залишити п'ять районів, у тому числі Берегівський з населенням 200 тис. осіб. Раніше передбачалось, що в області залишиться чотири райони, причому Берегівський і Виноградівський збиралися приєднати до різних територіальних одиниць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук