Група псевдоактивістів із фаєрами та петардами вимагала відставки начальника львівської поліції
До теми
У четвер, 20 серпня, група вуличних активістів на чолі зі скандальною Оленою Живко провела черговий мітинг за відставку начальника поліції Львівщини Василя Віконського. Псевдоактивісти пройшлись містом з фаєрами від будівлі Нацполіції до Львівської ОДА та пошкодили автомобіль Віконського.
Акції під будівлею Нацполіції група псевдоактивістів розпочала після того, як правоохоронці 6 серпня затримали двоюрідного брата Олени Живко Павла. Його підозрюють у причетності до викрадення і побиття одного з львівських адвокатів. Тривалий час брат Олени Живко переховувався від слідства, але поліція розшукала і затримала його у Житомирській області. Після цього Галицький райсуд обрав для нього напрочуд м’який запобіжний захід – домашній арешт. У відповідь на затримання брата Олена Живко погрожувала самоспаленням, якщо поліція його не відпустить. Після того, як слідство проігнорувало ці погрози, Живко оголосила, що голодуватиме. Однак і цей шантаж на поліцейських не подіяв.
Детальніше про те, хто така Олена Живко читайте у розслідуванні ZAXID.NET «Аферистка доброї волі»
20 серпня близько двох сотень активістів знову зібрались на мітинг із тими ж вимогами. На імпровізовану сцену вийшла Олена Живко і бадьоро заявила про закінчення голодування.
«10 днів тому ми оголосили голодування, але через значне погіршення стану здоров’я ми його вчора припинили. Мені і членам родини постійно погрожують. Нещодавно поліція незаконно обвинуватила мого брата. Такого неподобства, яке відбувається за часів, коли прийшов "беркутівець" Віконський, ще не було», - пояснила причини протесту Олена Живко.
Як і минулого разу в протесті взяв участь скандальний екс-керівник «Правого сектора» Рівненщини, учасник «бурштинових воєн» за переділ ринку незаконного видобутку бурштину Роман Коваль.
Роман Коваль, якого свого часу очолював рівненський осередок ГО ДІЯ Дмитра Яроша і якого звідти зі скандалом вигнали, відреагував на публікацію ZAXID.NET про останню акцію псевдоактивістів за його участю.
«Я «бурштиновий король»? А не оті, що крадуть ліс, добувають бурштин, роблять злочини проти України, не захищали її, поховалися за свої мундири? А я», - запитав Коваль. Жодної конкретики фігурант викривальних матеріалів рівненських медіа про незаконний видобуток бурштину Коваль не назвав, обмежившись висловленням свого обурення.
Нагадаємо, як інформують рівненські ЗМІ, свого часу «Правий сектор» у Рівненській області відзначився активними спробами переділити ринок видобутку бурштину. А деякі керівники того ж таки «Правого сектора» відкрито видобували сонячне каміння, не маючи на це жодних дозволів.
Після заяви Живко про припинення голодування її однодумці почали палити фаєри та петарди. Коли густий дим від піротехніки розвіявся, на службовій машині Василя Віконського залишився напис – лайливе слово із трьох літер.
Від управління Нацполіції Львівщини колона вирушила до обласної прокуратури, де вимагали реакції від прокурорки Львівщини Ірини Діденко на затримання підозрюваного у викраденні людини брата Олени Живко.
Завершення мітингу відбулось біля Львівської ОДА. Мітингувальники спробували зайти всередину, однак передумали, коли до них вийшов Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської облради. Активісти вимагали скликати позачергову сесію обласної ради. Така сесія відбудеться 25 серпня і на ній депутати заслухають звіт голови поліції Львівщини Василя Віконського.
На завершення перегорів пікетувальники кинули петарду і розійшлися у своїх справах.