Хакер оприлюднив дані 773 млн користувачів через «злидні у своїй пострадянській країні»

Хакер наголосив, що люди самі винні у втраті даних, оскільки роблять велику помилку, коли обирають легкі паролі

СуспільствоЮрій Братюк, 20 січня 201918250

Хакер з ніком Sanix оприлюднив майже 773 млн унікальних адрес електронної пошти та понад 21,2 млн паролів. За повідомленням порталу Wired, дані з'явилися в мережі ще кілька днів тому і цю подію можна вважати найбільшим викраденням персональних даних в історії.

Першим підозрілий архів помітив дослідник у сфері кібербезпеки Трой Хант, який управляє сайтом Have I Been Pwned, де можна перевірити, чи оприлюднили хакери чийсь конкретний e-mail або пароль. За його словами, папка з базою даних під назвою «Collection #1» була оприлюднена у хмарному сховищі та «популярному хакерському форумі» ще 17 січня. Пізніше з'явилося ще 6 подібних архівів. Портал Wired назвав це найбільшим викраденням персональних даних в історії.

У свою чергу хакер Sanix, який і оприлюднив дані, в приватній переписці із журналістом ВВС зазначив, що він лише продавець, і ці бази не створював, а збирав в інших джерел. Sanix розповів, що мешкає в одній з пострадянських країн, а зайнятися кіберзлочинністю його спонукали «злидні в країні та потреба в грошах».

Свою базу даних він збирав півроку за допомогою користувачів популярного російськомовного хакерського форуму. Своїх помічників Sanix називає досвідченими людьми, які заробили на цій справі «сотні тисяч доларів». За його словами, він вклав у свою «справу» близько 250 доларів, які поки що окупилися приблизно в 100 разів. Sanix наголосив, що люди самі винні у втраті даних, оскільки роблять велику помилку, коли обирають легкі паролі та заходять на сайти з вірусами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук