Хлопчики більше схильні до аутизму, ніж дівчатка, – дослідження
Американські науковці встановили, що стимулювання пологів медичними препаратами збільшує ризик аутизму в дитини. Такий висновок зробили, дослідивши стан 625 тисяч дітей. Також науковці виявили більшу схильність до аутизму у хлопчиків.
Вчені кажуть про необхідність подальших досліджень задля пояснення цієї різниці, адже її причини не зовсім зрозумілі. Лікарі ж стверджують, що стимулювання пологів є безпечним, необхідним і може врятувати життя дитини.
Вважається, що аутизм спричинений комбінацією генетичних ризиків, умовами розвитку плоду в утробі й першим етапом життя дитини. Дослідження новонароджених у Північній Кароліні виявило розвиток аутизму в кожних 13 хлопчиків та чотирьох дівчаток з тисячі, - пише ВВС-Україна.
Також виявлено, що у хлопчиків захворювання було втричі вищим, якщо їх матері потребували препаратного стимулювання родів або підтримки під час вагітності. На дівчаток такий вплив був менш помітним.
Дослідники вважають, що двох випадків аутизму з тисячі можна уникнути, якщо не застосовувати стимуляцію пологів. Вони кажуть, що процедура виправдана, тільки якщо вона може врятувати життя.
Професор Саймон Грегорі з Дюкського університету повідомив, що під час дослідження вчені отримали багато суперечливих даних щодо аутизму та стимулювання пологів. Він також каже, що так масштабно цю проблему ще не вивчали.
"Ми не хочемо сказати матерям, щоб вони за жодних обставин не вдавалися до стимулювання пологів для уникнення аутизму. Це було б неправильно", - розповів вчений.
"Ми виявили зв'язок, тому необхідні подальші дослідження. Це дозволяє нам зосередитися на чинниках, пов'язаних з пологами, котрі можуть спричинити аутизм", - зауважив професор Грегорі.
Дослідження тільки вказує, що ризик захворювання на аутизм зростає після процедури стимулювання.
Це може бути наслідком вживання ліків для початку пологів або якихось інших чинників під час вагітності, що приводять до необхідності стимулювання й також впливають на розвиток мозку дитини.
"Важливо, щоб люди не кидалися в крайнощі з висновками щодо результатів цього дослідження", - підсумувала вона.
Нагадаємо, за останні п’ять років (з 2007 по 2012 роки) у Львівській області кількість хворих на аутизм дітей зросла більш ніж утричі і становить 4,6 на 100 тисяч осіб дитячого населення.