Кабмін прийняв рішення щодо цін на газ без ключових показників «Нафтогазу»
Парламентська фракція Об’єднання «Самопоміч» отримала сьогодні відповідь Кабміну на запит від 12.07.2016, щодо інформації про фінансовий план «Нафтогазу» на 2016 рік та плану на 2017 рік, оцінки уряду щодо платоспроможності населення оплачувати ЖКП за новими цінами та тарифами в цьому році, вплив цих цін на показники накопичення заощаджень домогосподарств, а також дані про фактичний та плановий баланс надходження та розподілу газу в Україні за 2015 та 2016 роки.
Висновок такий, вже вересень, а фінансового плану на 2016 рік немає, що є прямим порушенням законодавства України, фактично, на цей час мав бути вже готовим проект плану на 2017 рік. Баланс газу за 2015 рік свідчить про видобуток газу в Україні на рівні 14, 5 млрд м3, цікаво, що план на 2016 щодо споживання газу населенням та теплоенерго становить 13, 9 млрд тобто, якщо би видобуток був хоча б на рівні минулого року, то за мінусом виробничо-технологічних втрат газу, ми практично могли би забезпечити найбільш вразливий контингент споживачів газом власного видобутку? Однак, з жовтня 2015 року уряд більше не затверджує баланс газу і тому ми не знаємо скільки газу планують імпортувати і який обсяг зможемо забезпечити своїм ресурсом. Більше всього здивувало, що уряду для затвердження фінплану не потрібні виробничі показники нафтогазу – обсяги видобутку, імпорту, втрат та споживання. Їм достатньо дві цифри – споживання газу населенням і ТКЕ.
Найбільше вразила оцінка платоспроможності населення України – оцінка проведена на прикладі трьох квартир. Це дійсно економічні розрахунки впливу на платоспроможність. Ми, на відміну від цього прогнозу, маємо розрахунок інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, який показує негативний вплив такого стрімкого зростання цін та тарифів на платоспроможність домогосподарств та відповідно рівень накопичень, які потрібні українцям для інвестування в енергоефективність.
Така «відписка» уряду свідчить про те, що ми не лише не може дізнатися про плани щодо прибутковості/збитковості державної компанії «Нафтогаз України», ми бачимо, що рішення щодо цін на газ прийняті Кабінетному міністрів України без цих ключових показників так і без наявних виробничих планів цієї компанії. Хоча висновки можете ви зробити і самі ...