Канада - друга «батьківщина» українців

Микола Гольбін, 27 серпня 2012957122

Одним з популярних напрямів еміграції українців повною мірою слід вважати Канаду. На відміну від країн ЄС еміграція українців в Канаду має глибокі коріння, які беруть початок в 19 столітті, задовго до незалежності України і Канади.

Саме тому, по кількості українських мігрантів (1,2 млн. чол.), Канада поступається лише Росії, де мешкає 2,9 млн. чол. Активною міграція українців в Канаду залишається і на сучасному етапі. За даними МЗС України, з 2001 р. кількість українських мігрантів, що не повертаються, збільшилася на 138 тис. чол. За словами представників Посольства Канади в Україні, сьогодні Канада переживає нову хвилю української міграції. Наприклад, щорічно за робочою візою в Канаду звертається 800 громадян України, за студентською візою - 600 чол., а за туристичною візою до 8 тис. українців. Найцікавіше те, що Канада не створює будь-яких бар'єрів в еміграції українців і тому візи отримують 80-90 % наших громадян. Хоча, на сучасному етапі помітна тенденція посилення міграційного режиму, з метою скорочення припливу мігрантів, в популярних країнах міграції включаючи держави-члени ЄС, США і Росію.

Спробуємо з'ясувати причину популярності міграції українців в Канаду, а також заохочення цьому з боку канадської влади. Насправді ця особливість обумовлена скоріше внутрішньополітичними чинниками самої Канади, ніж історичною «солідарністю» з Україною. Зокрема, за словами самих українців та інших мігрантів, уряд Канади сприяє припливу мігрантів, щоб розрядити соціальну і політичну напруженість між франкомовним і англомовним населенням. Враховуючи те, що 22,6 % населення країни є франкофони, що компактно мешкають на сході країні, особливо в Квебеку, від загрози сепаратизму не застрахована навіть стабільна Канада. Не дивно, що через програми міграції, уряд Канади сприяє розселенню українців, що «володіють» англійською мовою, саме в провінції з франкомовною меншістю. Наприклад, в Квебеку мешкає 31,9 тис. українців, в Онтаріо - 336 тис. Крім того, в провінціях Альберта, Манітоба, Саскачеван, українці активні в органах місцевого самоврядування. Наприклад, нинішній прем'єр-міністр провінції Альберта Ед Стельмах має українські корені. Саме бажання уряду використати мігрантів в якості противаги занадто активній франкомовній діаспорі обумовлює наявність ліберального міграційного режиму в Канаді, що приваблює українських мігрантів. За офіційними даними, щорічно Канада надає до 300 тис. віз для мігрантів. Більш того, кожен легальний мігрант після прибуття в країну отримує т.з. «статус постійного мешканця», що відкриває можливість користуватися безкоштовним медичним страхуванням, соціальним захистом, а також вільно працевлаштуватися. На відміну від іспанської «резиденції», яку треба подовжувати впродовж чотирьох періодів, канадське посвідчення на проживання постійне до отримання мігрантом громадянства Канади після закінчення двох років натуралізації. «Статус постійного мешканця» може анулюватися тільки у разі порушення канадського законодавства і правопорядку. Вигідною міграція в Канаду є і для осіб, які планують згодом отримати вищу освіту. Існують державні субсидії, що покривають 80 % вартості навчання. Навіть у разі безробіття мігранта, держава надає йому великі соціальні виплати. Привабливий і високий рівень середньої зарплатні в Канаді - 2016 $ в місяць. Окремим моментом, завдяки якому Канада приваблива для мігрантів, у тому числі українців, є нескладність адаптації в канадському суспільстві завдяки канадському мультикультуралізму, який на відміну від аналога ЄС, переживає розквіт. Відомо, що в провінціях з великими українськими громадами існує розвинена система сфери послуг, установ по вивченню англійської мови, які створюються спеціально для мігрантів. Українська громада сприяє в пошуку житла і працевлаштуванні.

Отже, розглянуті цифри і факти кажуть про те, що Канада була, є і буде центром тяжіння українських мігрантів на Північноамериканському континенті. Попри те, що для багатьох українців Канада стала другою батьківщиною, наслідки від їх еміграції небажані для «першої» батьківщини. За даними соцопитувань, близько 34 % працездатних українців у віці 18-30 років виявляють бажання поїхати на ПМП в Канаду. Це є ударом по генофонду і ринку праці нашої країни, враховуючи те, що іноземні робітники вже складають 11,5 % населення України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 22

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Борис 13 березня 2014, 17:19

  Не знаю як Канадська дiаспора, але учора бачив по Голосу Америки як громада, що представлялась спiлкoю українцiв Пенсильванiї, заявила, що як американцi, вони проти введення американських вiйськ до України. Ось вся суть цих горе-доброзичливцiв: їм вочевидь набагато ближче Iрак, Aфганiстан, але не Україна, що вiддала свою ядерну зброю для того, щоб пiдвищити рiвень ядерної безпеки США та зекономити цiй країнi по 10млрд. доларiв щороку, що ранiше витрачалися в США на протидiю ракетам, розмiщеним на нашiй територiї. Тобто вони не проти того, щоб уже УСЯ територiя України опинилася в екзилi. Для мене вони пiсля цьогo-нiякi не українцi, а недолугi напiв, 2/3, 3/4 т.д. кровки, що збираються разом щоб потусуватися, натомiсть начальник Комiтету Начальникiв Штабiв НАТО Мартiн Демпсi котрий заявив, що НАТо буде воювати за нашу землю є в тисячу разiв бiльшим українцем, з великої лiтери!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Григораш 4 вересня 2012, 19:40

  Можна критикувати, дискутувати дану статтю до безкінечно. Але чи буде від цього пользи нашій країні. Те що багато наших бегуть з України, і не тільки в Канаду, об'єктивна реальність, що і показано в статті. А те що наш народ хоче втекти від вирішення спільної проблеми це більш ніж реалістично. А автору подвійна подяка за те, що заставляє думати про такі життєво важливі проблеми як втеча українців від Батьківщини, а головне про вирішення даної проблеми.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Сашко 4 вересня 2012, 19:26

  Така річ як інформація є в будь-яких випадках протиречливовою, багатогранною, а іноді двозначною. Однак такі банальні речі як проблема міграції українців не потребує детального уточнення. А в цій статті як раз дана проблема і показана. Що би ми не казали але те що в розвинуту Канаду валять не тупі співвітчизники це факт, а точніше біда нашої країни і нас самих.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук