Каннський фестиваль завжди з особливою уважністю ставився до питань безпеки. У маленьке курортне містечко протягом 12-ти фестивальних днів приїзять сотні тисяч людей. Приблизно 2,5 тисячі зірок, 4,5 тисяч журналістів, а от кишенькових злодіїв та повій, для яких ці дні є найприбутковішими в році, ніхто і не рахує.
Поліції на фестивалі завжди було дуже багато. Декілька років тому Круазетт обладнали десятками камер. Тепер після Монако це найбільш контрольована територія Лазурного берега (а отже і світу).
Завжди для того, аби потрапити до фестивального палацу потрібно було пройти три кордони охорони: перевіряли бейджи, сумки, а ще перевіряли металошукачем. Так само і цього року. От тільки бейдж тепер не просто дивляться, а сканують спецільним пристроєм. Звичайно, все це збільшило і без того не малі черги. Проте ніхто не скаржиться. Проте цього року вжито додаткових заходів безпеки.
«Цього року суттєво посилено заходи безпеки, сили правопорядку укріплені більше звичайного - додатково в місто на час фестивалю перекинуто 500 офіцерів поліції з інших міст Приморських Альп», - йдеться в офіційній заяві місцевої поліції.
У поліції пояснюють посилення заходів безпеки «збільшенням кількості гостей і учасників, а також неспокійною обстановкою». Поліція охороняє місто пішки, на роверах, на мотициклах, на машинах та на конях.
Також на дахах розставлені снайпери для екстрених випадків. Увечері, в момент проведення церемоній, довколишні вулиці перекриваються.
Також з цього року на Каннському фестивалі введені іменні запрошення на фестивальні заходи. За словами представника прес-служби, цей захід покликаний «захистити закриті заходи від випадкових людей». Раніше запрошення поширювалися відповідними службами серед учасників та гостей фестивалю (Каннський фестиваль є єдиним, куди квитки не продаються взагалі), але на більшість заходів запрошення не були іменними. Щоправда документів ще ніхто не перевіряв.
Таке нововведення сильно ускладнить життя тих, хто цілими днями полює «на зайвий квиточок» із плакатами різного ступеня креативності.
З 2015 року дирекція також заборонила селфі на знаменитих каннськийх червоних сходах. За словами представника охорони, це зроблено, «щоб люди не зупинялися на сходах, а швидше проходили – з метою безпеки».
До того ж сек'юріті оснащені мініатюрними записуючими камерами, які вони самі називають «маленькими адвокатами». Вони потрібні на випадок, якщо з'явиться необхідність зафіксувати поведінку ососбливо буйного глядача, якому вони не мають права завдавати фізичної шкоди.
Ну і про безпеку інформаційну. Цікаво, що організатори блокують доступ преси до головного журі кіноконкурсу (усе спілкування обмежене двама пресконференціями). У вирішальний день, коли повинні оголосити список переможців, журі ізюлюють та віллі, яку охороняють не гірше від Алькатрасу, конфіскуючи усі мобільні гаджети, щоб підсумки конкурсу залишалися в таємниці до призначеного часу.
Проте навіть при таких заходах безпеки криміналу не уникнути. Так, за тиждень до початку фестивалю був пограбований канський бутік Картьє: четверо озброєних грабіжників забрали коштовностей на суму €17,5 млн євро. Ювелірні вироби цієї компанії повинні були прикрашати багатьох зірок на урочистих проходах по червоній доріжці.
Два роки тому під час Каннського фестивалю також було скоєно пограбування ювелірного дому. Тоді сума збитку дорівнювала $ 130 млн.