Клюєв матиме в РНБО сектор планування, як у США та Японії
Рада національної безпеки і оборони України сприятиме формуванню ефективних механізмів стратегічного планування і довгострокового прогнозування в нашій країні, зазначтв Секретар РНБО Андрій Клюєв.
«Сьогодні ми працюємо над розширенням аналітичної роботи апарату РНБО, можливостей своєчасно реагувати на виклики і загрози національній безпеці», - сказав він в інтерв'ю агентству «УКРІНФОРМ».
За його словами, в більшості країн, де існують подібні органи, їх основними завданнями є оцінка, аналіз та напрацювання заходів із запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам і вирішення питань оборонної політики, повдомили у прес-службі А.Клюєва.
Секретар РНБО України наголосив, що такі структури є в США, Великобританії, Японії, Ізраїлі, Австралії, Польщі, Росії, Туреччині та багатьох інших країнах.
«Треба визнати, що політичні ігри навколо РНБО під час «помаранчевої п'ятирічки» привели до того, що разом з водою виплеснули і дитину. На жаль, в ті роки система державного управління будувалася таким чином, що втратилася здатність до оцінки викликів, які можуть виникнути не тільки завтра, а і через 10, 20, 50 років. Але ми повинні їх передбачати і готуватися до них», - наголосив Клюєв.
Він підкреслив, що Україна перестала жити одним днем, як це було раніше:«Світовий досвід показує, що ручне управління вкрай неефективне, а найбільших успіхів добилися країни, які впроваджували елементи державного планування. В одних державах його називали «індикативним», в інших - «стратегічним». Як приклад, він навів Німеччину, Швецію, Японію, Францію та Китай.
Андрій Клюєв зазначив, що світова економічна криза свідчить про зміну економічних і геополітичних циклів. «Світ підходить до початку нового технологічного укладу. Тому сучасні виклики для України стають все більш серйозними. А як показав 2009 рік, наша держава надзвичайно чуйно реагує на світові політичні та економічні процеси», - сказав Секретар РНБО.
На його думку, Рада нацбезпеки і оборони має стати своєрідним майданчиком для узгодження рішень щодо захисту національних інтересів не тільки в середовищі силових відомств та урядових структур, а й з політичними і науковими колами: «Діалог із суспільством через експертне середовище та громадські організації дуже важливий. Влада і суспільство повинні однаково розуміти національні інтереси нашої країни. Тільки спільно нам вдасться їх ефективно захищати».
Відповідаючи на питання про необхідність збільшення чисельності апарату РНБО, Клюєв сказав: «Треба діяти не числом, а умінням. З іншого боку, економія на питаннях національної безпеки, на науковому обгрунтуванні стратегічних планів розвитку дуже дорого обходиться нашій країні».